Trwa ładowanie...

Objawy zatkanych tętnic. Warto je znać (WIDEO)

 Magdalena Bury
07.05.2019 11:31

Słabe krążenie negatywnie wpływa na pracę układu krwionośnego. Jedną z przyczyn zaburzenia są zatkane tętnice. Jakie objawy dają? Zobacz wideo.

Objawy zatkanych tętnic. Słabe krążenie zaburza pracę układu krwionośnego. Gdy proces trwa zbyt długo, stan może zagrażać życiu. Bez odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych z krwi narządy nie będą pracować prawidłowo.

Jedną z przyczyn słabego krążenia są zatkane tętnice. Jakie objawy dają? Objawem zatkanych tętnic mogą być skurcze i bóle w nogach. Często pojawiają się one bez konkretnych powodów. Złogi w tętnicach przyczyniają się również do drętwienia nóg.

Osoby mają problem z siedzeniem, bądź staniem w jednej pozycji przez dłuższy czas. Kolejnym objawem jest wolne gojenie się ran. Blizny nie zasklepiają się, ponieważ przepływ krwi zostaje zakłócony. Pojawia się również obrzęk kończyn.

Osoby z zatkanymi tętnicami częściej skarżą się też na wypadające włosy oraz łamliwe, rozdwajające się paznokcie. Pomóc może aktywność fizyczna, zmiana diety na niskotłuszczową oraz regularne kontrole u lekarza.

W wielu przypadkach osoby muszą rozpocząć leczenie farmakologiczne, czyli regularnie zażywać przepisane przez specjalistę tabletki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze