Październik jest najlepszym miesiącem na odchudzanie

Chcesz się odchudzać, ale nadal z tym zwlekasz? Obiecujesz sobie, że zaczniesz od nowego roku? Eksperci z Cornell Food and Brand Lab twierdzą, że to błąd. Przekonują, że z odchudzaniem nie należy czekać do stycznia. Najlepszym czasem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest właśnie październik. Dlaczego?

1. Jesień sprzyja odchudzaniu

Dlaczego naukowcy wytypowali właśnie październik? Przecież utrata kilogramów, dieta i sport kojarzą się nam przede wszystkim z wiosną, kiedy przyroda zaczyna budzić się do życia, a my zdejmujemy kolejne warstwy ciepłych, zimowych ubrań.

Według ekspertów, tyciu sprzyja celebracja różnych świąt. U Niemców jest to Wielkanoc, w Japonii – Złoty Tydzień przypadający na maj. W naszym kraju odbywają się one w grudniu, ale już teraz powoli zaczynamy przybierać na wadze, choć często z nadbagażem kilogramów wracamy już z wakacji.

10 produktów spożywczych wspomagających odchudzanie
10 produktów spożywczych wspomagających odchudzanie [10 zdjęć]

Najzdrowszą dla naszego organizmu dietą odchudzającą jest dieta zawierająca odpowiednie ilości węglowodanów,...

zobacz galerię

Dodatkowo chłód i brak chęci do aktywności fizycznej sprawiają, że zamykamy się w domu, często spożywając wysokokaloryczne przekąski. Efekt? Kilka kilogramów na wadze więcej.

2. Sposób na odchudzanie

Jest jednak sposób, by tego uniknąć. Jaki? Przejście na dietę już w październiku. Jak wyjaśnia dr Brian Wansink z Cornell Food and Brand Lab, nie powinniśmy zwlekać z odchudzaniem do postanowień noworocznych. Zamiast tego o utracie wagi warto pomyśleć już w październiku.

Październik jest doskonałym miesiącem do tego, by rozpocząć odchudzanie - przekonują eksperci.
Październik jest doskonałym miesiącem do tego, by rozpocząć odchudzanie - przekonują eksperci. (123RF)

Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy znaczącego przyrostu masy ciała, do jakiego może dojść w grudniu. Naukowcy są przekonani, że to właśnie jesienią najlepiej zacząć walkę z nadwagą. Nawet jeśli przytyjemy nieco po świętach, to łatwiej będzie nam się pozbyć dodatkowych kilogramów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy