Trwa ładowanie...

Praca powyżej 50 godzin w tygodniu jest szkodliwa dla zdrowia. Są na to dowody

Naukowcy z francuskiej Fundacji Pierre'a Denikera przekonują, że przebywanie w pracy powyżej 50 godzin tygodniowo jest szkodliwe dla naszego zdrowia psychicznego.

Zobacz film: "10 najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka"

1. Pracujemy za długo

Z najnowszych badań na temat higieny pracy i pracoholizmu przeprowadzonych przez francuskich naukowców wynika, że osoby, które pracują powyżej 50 godzin tygodniowo są bardziej narażone na wystąpienie zaburzeń psychicznych.

Dodatkowymi czynnikami zwiększającymi to ryzyko są też nieregularne godziny pracy, mobbing i zbyt duży stres. Naukowcy zwracają uwagę także na to, że niezadowolenie z wykonywania błahych obowiązków służbowych również niekorzystnie wpływa na naszą psychikę.

2. Kto jest najbardziej narażony?

Francuzi uważają, że najbardziej narażeni na negatywne skutki pracy są pracownicy spółek ubezpieczeniowych, bankowcy i osoby pracujące w firmach pośredniczących w handlu nieruchomościami.

Z badań wynika również, że kobiety dwa razy gorzej radzą sobie z problemami zawodowymi niż mężczyźni. Szczególnie źle wpływa na nie nadmiar obowiązków w pracy i dręczenie psychiczne ze strony zwierzchników i współpracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza