Profilaktyka chorób prostaty
W profilaktyce chorób prostaty najważniejsze jest jak najwcześniejsze wykrycie zmian. Dlatego każdy mężczyzna powinien mieć świadomość, że po 40. roku życia warto, a po 50. roku życia należy, udać się raz w roku do urologa, aby ocenić poziom PSA, poddać się badaniu per rectum oraz ewentualnej dalszej diagnostyce.
1. Diagnostyka chorób prostaty
Mówiąc „nic mi nie jest, po co mam iść do lekarza”, nie udowadniamy naszego zdrowia, odwlekamy jedynie moment badania, którego rola jest nie do przecenienia – może ono uratować nasze życie. Może więc warto się przemóc...
2. Dieta na prostatę
Istnieją przesłanki, że dieta bogata w soję, ryż i pomidory łączy się ze zmniejszeniem ryzyka zachorowania na raka prostaty, zaś spożywanie dużej ilości tłustego mięsa może pociągać za sobą efekt odwrotny. Niestety nie jest to w pełni potwierdzone badaniami naukowymi.
Jesli zauważyłeś jakies nieprawidlowości w funkcjonowaniu prostaty zglos sie do urologa. Wcześnie wykryte zaburzenia daje się łatwiej i szybciej wyleczyć. Nie zwlekaj. Zadbaj o swoje zdrowie.
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.