Trwa ładowanie...

Przez 5 lat nie wiedziała, że ma raka. Strata ciąży ocaliła jej życie

Natalia De Masi przez 5 lat cierpiała na raka. Choroba nie dawała żadnych objawów. Dopiero, gdy kobieta poroniła, dowiedziała się, że jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

1. Rak bez objawów

Natalia De Masi dziś przyznaje, że poronienie uratowało jej życie. Przez 5 lat cierpiała na raka, ale była tego nieświadoma. Dopiero, gdy w 2010 roku straciła ciążę okazało się, jak poważnie jest chora.

38-letnia pacjentka z Melbourne w Australii została prawidłowo zdiagnozowana dopiero po badaniach, jakie przeprowadzono u niej po poronieniu.

Zobacz film: "Myślała, że syn jest prześladowany. Siniaki okazały się objawem raka"

W jej wyrostku robaczkowym, jelitach i węzłach chłonnych rozwijał się nietypowy nowotwór: guzy neuroendokrynne.

Poronienie ocaliło Natalii życie
Poronienie ocaliło Natalii życie (facebook.com)

2. Poronienie ocaliło jej życie

Kobieta bardzo źle zniosła poronienie. Była to jej pierwsza ciąża. Natalia była zdruzgotana stratą. Jednak właśnie to smutne wydarzenie uratowało jej życie. Nowotwór rozwijał się bez żadnych objawów, więc gdyby nie badania po poronieniu, mogłaby stracić życia.

Kobieta nie miała czasu na żałobę po utraconej ciąży. Musiała zająć się walką o swoje życie i zdrowie. Poronienie nazywa więc dziś cudem. To tragiczne wydarzenie ocaliło jej życie.

3. Objawy raka

Guzy neuroendokrynne to rzadki nowotwór, który rozwija się zwykle w trzustce, żołądku, jelicie cienkim, okrężnicy, odbytnicy lub wyrostku robaczkowym.

Choroba może przebiegać bez objawów. Zdarzają się również biegunki, bóle brzucha, wzdęcia, brak apetytu i inne niesymptomatyczne objawy ze strony układu pokarmowego.

Natalia De Masi rozpoczęła leczenie i stale jest pod kontrolą lekarską. Guzy, które się rozwijają w jej ciele muszą być stale monitorowane.

Dzisiaj Natalia jest już szczęśliwą mamą dwójki dzieci
Dzisiaj Natalia jest już szczęśliwą mamą dwójki dzieci (facebook.com)

Od tamtej pory wiele w życiu Natalii się zmieniło. Jest już mamą dwójki dzieci i wkrótce spodziewa się trzeciego potomka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza