Trwa ładowanie...

Rak kości. Czym się objawia? (WIDEO)

Zobacz film: "Rak kości może objawiać się przewlekłym bólem"

Rak to podstępna choroba. Atakuje organy, skórę, krew, a nawet kości. Szybko zdiagnozowany, może być uleczalny. Na co zwracać uwagę w przypadku nowotworu kości? Co to jest rak kości? Jakie są objawy nowotworu kości? Poznaj pierwsze, te najbardziej charakterystyczne.

Nowotwór kości występuje częściej u mężczyzn i nie należy do grona najlepiej rokujących nowotworów. Postęp w diagnozie raka kości jest zauważalny, ale nadal nie gwarantuje stuprocentowej szansy na wyleczenie. Nowotwór kości, najważniejsze informacje są takie że może wystąpić samoistnie lub być wynikiem przerzutów. Niektórzy uważają, że istnieje lek zapobiegający przerzutom raka prostaty do kości. Inni sprawdzają jakie badania wykonać aby wyeliminować raka kości. Nie jest to takie proste, ponieważ każda historia jest inna.

Nowotwory mogą dotyczyć wielu narządów. Jest rak płuc, rak sutka, rak krtani, rak prostaty, rak jajnika, rak jamy ustnej, a także rak trzustki. Zmiany mogą być łagodne, istnieje również rak naciekający oraz nowotwór złośliwy. Rak płuc najczęściej ma groźny przebieg, a nowotwory skóry mogą być powodem rozwoju pieprzyka. Jak rozpoznać raka? Zaczerwienie, obrzęk lub świąd, te niepozorne dolegliwości mogą oznaczać raka.

Rokowania nowotworu kości są bardzo różne i wiele zależy od tego czy rak kości jest dziedziczny. Cudowny lek na raka odnaleziony? Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej o nowotworach, a w szczególności o kostniaku. Sprawdź na co zwracać uwagę by nie przegapić problemów ze zdrowiem. Czy da się być wystarczająco czujnym?

Dowiedz się więcej o nowotworach

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza