Trwa ładowanie...

Rola mikroflory jelitowej w rozwoju alergii (WIDEO)

Rozwój alergii bywa częściowo spowodowany przez niekorzystny skład mikroflory jelitowej. Dzieci, które chorują na alergię mają mniejszą ilość bakterii rodzaju lactobacillus (gatunek lactobacillus casei i paracasei). Wynika z tego, iż prawidłowa mikroflora w przewodzie pokarmowym ma duzy wpływ na występowanie alergii.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

W jaki sposób sami możemy wpłynąć na skład mikroflory jelitowej? Stosowanie probiotyków, zdrowa dieta i karmienie piersią - w ten sposób pomożemy swoim dzieciom uniknąć alergii.

Warto zwrócić uwagę, jaki probiotyk stosujemy. Nie każdy preparat tego typu chroni bowiem przed powstaniem alergii i pomaga w jej leczeniu.

O roli mikroflory jelitowej w rozwoju alergii opowie prof. dr hab. Bożena Cukrowska.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.