Trwa ładowanie...

Sposoby na kobiece libido

Avatar placeholder
15.09.2019 19:21
Sposoby na kobiece libido
Sposoby na kobiece libido (Zdjęcie kobiety / Shutterstock)

Kobiece libido kojarzy się z bogatym życiem intymnym, pełnym pożądania i niespożytych pokładów energii. Zdarzający się często spadek libido nie musi być stanem przewlekłym. Istnieje wiele sposobów, aby życie seksualne szło w parze z dobrym samopoczuciem kobiety. Wzrost libido jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko wprowadzić w życie drobne zmiany.

1. Krok 1: Zadbaj o swoje ciało

W zdrowym ciele zdrowy duch. I również wysokie libido. Gdy kobieta dobrze czuje się we własnym ciele od razu następuje wzrost libido, a tym samym podniecenie kobiety. Pozbycie się niepotrzebnych kilogramów to jeden ze sposobów na libido.

Zapisz się do fitness klubu lub zaplanuj ćwiczenia w domu. Po miesiącu treningu nie tylko wzrośnie twoja samoocena, ale również poprawią się funkcje seksualne dzięki wzmożonemu krążeniu krwi w organizmie. Bezpośrednio, wzrośnie także ochota na igraszki w sypialni. Tak jak o ćwiczeniach, pamiętaj także o odpoczynku. Regenerujący sen wpływa na wzrost libido i popęd seksualny.

2. Krok 2: Dieta a libido

Kobiece libido można zwiększyć dodając do codziennego jadłospisu produkty bogate w kwasy Omega 3. Ostrygi, łosoś, orzechy oraz oliwa z oliwek wzmocnią twój układ nerwowy oraz wpłyną dodatnio na wzrost hormonów odpowiedzialnych za popęd seksualny.

Zobacz film: "Co nas pociąga w innych ludziach?"

Seksuolodzy szczególnie zalecają spożywanie ostryg ze względu na występujący w nich cynk odpowiedzialny za produkcję testosteronu. Równie skutecznie wpływa na wzrost libido czekolada, awokado, seler oraz papryka chili. Ta ostatnia nie tylko leczy spadek libido, ale również produkuje endorfiny i na pewno doda pikanterii sypialnianym igraszkom.

3. Krok 3: Sięgnij po sprawdzone zioła na libido

Kuracja ziołowa to też sposób na libido. Do najbardziej rozpowszechnionych ziól leczących spadek libido należą Dong Quai, żeń-szeń syberyjski oraz Ginkgo Biloba, zwany miłorzębem japońskim.

Dong Quai często znany jako "kobiecy żeń-szeń", stosowany jest w wielu kobiecych dolegliwościach, takich jak nieregularne miesiączkowanie, menopauza i niepłodność. Znany ze swojego działania na układ hormonalny, preparat ten dostarcza energii i witalności. Żeń-szeń syberyjski wykazuje działanie podobne do kobiecego hormonu estrogenu i leczy spadek libido spowodowany zbyt wysokim poziomem testosteronu.

Popularnym w użyciu jest także miłorząb japoński, który rozszerza naczynia krwionośne, powoduje lepsze ukrwienie i utlenienie tkanek, usprawniając w ten sposób przepływ krwi do kobiecych narządów rodnych. Co więcej, wyciąg z Ginkgo Biloba chroni układ nerwowy i dodaje energii, która jest nieodłącznym składnikiem kobiecego libido.

4. Krok 4: Zmień środki antykoncepcyjne

Niektóre hormonalne środki antykoncepcyjne mogą powodować spadek libido. Jak dotąd, nie wyjaśniono przyczyn tej zależności. Dla pewności porozmawiaj ze swoim lekarzem i w razie potrzeby zmień metodę antykoncepcji. Może warto zastanowić się nad naturalnymi metodami unikania ciąży?

Sposobów na spadek libido jest mnóstwo. Zacznij stosować je już dziś, aby poczuć satysfakcję i radość jaką daje seks.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze