Trwa ładowanie...

Środki kosmetyczne na porost włosów

Avatar placeholder
11.06.2013 14:24
Środki kosmetyczne na porost włosów
Środki kosmetyczne na porost włosów

Wypadanie włosów jest zmorą zarówno mężczyzn jak i kobiet. Wiele osób zastanawia się jakie są sposoby na wypadanie włosów i jak najlepiej przyspieszyć porost włosów. Na szczęście istnieje wiele sposobów na porost włosów, w tym naturalne i szybkie w działaniu środki kosmetyczne na porost włosów, które można kupić lub wykonać samemu.

spis treści

1. Masło kokosowe

Masło kokosowe jest składnikiem wielu środków kosmetycznych na porost włosów: odżywek, masek do włosów i szamponów. Aby mieć zdrowe lśniące włosy i zapomnieć o problemie ich wypadania możesz sama zrobić masło kokosowe. Wystarczy zmieszać świeże wiórki kokosowe z olejkiem kokosowym, podgrzewać je przez 2 minuty w mikrofalówce i rozgnieść na kremową masę. Następnie dodać odrobinę wody destylowanej oraz specjalnego środka, który powstrzyma emulsję i wodę od rozwarstwiania.

2. Płukanki do włosów

Płukanki do włosów mają za zadanie korzystnie wpływać na skórę głowy, a nie bezpośrednio na włosy. Jednak należy pamiętać, że porost zdrowych włosów zaczyna się od skóry głowy. Płukanki nakłada się na mokre włosy, aby były łatwiej wchłaniane przez skórę głowy. Włosy nie muszą być umyte przed płukanką, wystarczy je zmoczyć.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Płukanek do włosów można używać codziennie; istnieje wiele rodzajów płukanek. Na porost włosów najlepsze są te oparte na miodzie, lawendzie, mięcie, liściach brzozy i pokrzywie. Płukanki mogą korzystnie wpłynąć na różne dolegliwości włosów i skóry głowy, tj.: łupież, przetłuszczanie, łamanie czy nadmierne wypadanie.

2.1. Płukanka miodowa

Płukanka miodowa odżywi włosy powodując ich wzmocnienie i mniejsze wypadanie. Aby ją wykonać należy zmieszać dwie łyżeczki stołowe miodu, jedną łyżeczkę gliceryny i 250 ml destylowanej wody. Całość należy podgrzać, aby składniki dobrze się wymieszały. Płukankę najlepiej przechowywać w butelce z ciemnego szkła. Można ją stosować codziennie na włosy i skórę głowy.

Sposobów i środków na porost włosów jest wiele, ale nie wszystkie muszą być odpowiednie dla ciebie. Najlepiej jest poznać przyczynę utraty włosów i wtedy zająć się jej eliminacją. Zawsze najlepiej jest jednak zacząć od naturalnych sposobów na szybki porost włosów, a dopiero później na stosowanie środków kosmetycznych.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze