Suszarki do włosów

Większość kobiet używa suszarki do włosów podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych włosów. Jednak niewłaściwie dobrane akcesoria do stylizacji włosów mogą powodować ich przesuszenie i łamliwość, a także puszenie się i elektryzowanie fryzury. Na szczęście istnieje wiele rodzajów wysokiej jakości suszarek do włosów, takich jak suszarki ceramiczne, turmalinowe czy jonowe, wykorzystujących korzystne działanie jonów ujemnych na strukturę włosa. Urządzenia do stylizacji włosów wyposażone są w liczne funkcje ułatwiające uzyskanie pożądanej fryzury bez ryzyka powstania problemów z włosami.

1. Rodzaje suszarek do włosów

Podczas wybierania suszarki do włosów powinnaś zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Wśród akcesoriów do stylizacji włosów dostępnych na rynku znajdziesz modele zbudowane z elementów metalowych, ceramicznych, jonowych lub turmalinowych.

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Czytaj więcej

  • Suszarki do włosów z elementami grzewczymi zbudowanymi z metalu lub plastiku używają intensywnego i nierówno rozłożonego ciepła w celu wysuszenia włosów. Używając tego typu akcesoriów do codziennej stylizacji włosów, powinnaś zadbać o właściwą pielęgnację fryzury, ponieważ regularne stosowanie suszarki prowadzi do osłabienia i łamliwości włosów. Jednak nawet kosmetyki chroniące przed wysokimi temperaturami nie potrafią całkowicie zabezpieczyć włosów przez zniszczeniem spowodowanym gorącym powietrzem.
  • Suszarki do włosów z ceramicznymi elementami grzewczymi są urządzeniami wysokiej klasy, doskonale przewodzącymi ciepło. Ceramiczne elementy produkują ciepło, które zamiast działać na powierzchni włosa, wnika w głąb łuski, nie powodując jej zniszczenia. Z tego właśnie powodu ceramiczne prostownice i lokówki do włosów są najczęstszym wyborem profesjonalistów. W odróżnieniu od akcesoriów metalowych, suszarki ceramiczne nie nagrzewają się w tak wysokim stopniu i są bezpieczne dla włosów.
  • Jonowa suszarka do włosów produkuje ujemnie naładowane jony, które wygładzają łuskę włosa, zamykając w jej wnętrzu wilgoć. Nadaje ona włosom upragniony kształt, eliminując efekt puszenia się fryzury. Tanie suszarki zaopatrzone w grzałkę metalową lub plastikową wydzielają dodatnie jony, które prowadzą do otwarcia łuski włosa skutkującego puszeniem i fryzurą pozbawioną połysku. Dzięki urządzeniu jonowemu włosy wysuszysz szybciej oraz nadasz im blask i gładkość – rozbija ono cząsteczki wody znajdujące się na włosach, jednocześnie zapobiegając elektryzowaniu się fryzury.
  • Turmalinowa suszarka do włosów jest relatywnie nowym wynalazkiem, który posiada zdolność produkowania jonów ujemnych. Dzięki tej właściwości dużo szybciej suszy i pozostawia włosy gładkie i błyszczące. Aby dodatkowo podkreślić idealną strukturę włosa, do stylizacji włosów można użyć szczotki turmalinowej i turmalinowej prostownicy do włosów.

2. Właściwości suszarek do włosów

Podczas gdy moc suszarki waha się w zależności od modelu i marki, zaleca się stosowanie urządzeń o mocy 1300 watów i wzwyż. Wartość tego parametru wpływa na szybkość procesu suszenia włosów. Doskonałym wyborem jest także urządzenie posiadające funkcję regulacji ustawień prędkości i temperatury. Suszarki z zimnym nawiewem użyjesz do nadania fryzurze ostatecznego kształtu i do wysuszenia produktów do pielęgnacji włosów.

W celu stworzenia objętości lub fryzury kręconej wykorzystaj suszarkę z dyfuzorem. Wiele zestawów do stylizacji włosów oprócz dyfuzora zawiera tzw. koncentrator, czyli zwężającą się ku końcowi część, ułatwiającą skierowanie strumienia powietrza na konkretną partię włosów, a także układanie fryzury za pomocą okrągłej szczotki do włosów.

Dużym powodzeniem cieszą się suszarki produkujące niskie pole elektromagnetyczne. Starsze modele wciąż wytwarzają wysokie PEM w ilości, która wskutek częstego stosowania może okazać się niebezpieczna. Jednak nowe technologie znacznie obniżyły ten czynnik, przez co stały się bezpieczniejsze zarówno dla włosów, jak i środowiska naturalnego.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
    i bądź na bieżąco!