Trwa ładowanie...

Syrop na kaszel dla dzieci – kaszel suchy, kaszel mokry, syropy ziołowe

Gdy nasze dziecko kaszle syrop stosowany jest zawsze. Syrop prawidłowo dobrany pozwala szybciej pokonać infekcję. Syrop stosujemy zarówno na kaszel suchy jak i na mokry.

spis treści

1. Syrop na kaszel dla dzieci – kaszel suchy

Syropy przeznaczone do suchego kaszlu hamują kaszel co korzystnie wpływa na dziecko, ponieważ kaszel suchy jest męczący. Do łagodnych syropów przeciwkaszlowych zaliczamy syropy z prawoślazu lub babki lancetowatej. Jeśli chcemy podawać dziecku silniejszy syrop należy skonsultować się z lekarzem. Syrop na kaszel dla dzieci stosuje się przez krótki okres czasu dwóch, trzech dni. Dzieci poniżej trzeciego roku życia powinny być badane przez lekarza. Obecność wydzieliny w drogach oddechowych jest przeciwwskazaniem do stosowania syropu na kaszel suchy, ponieważ może to skutkować zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Może to powodować nasilanie się procesów zapalnych oraz dławienie się wydzieliną.

Zobacz film: "Domowe sposoby na kaszel - syrop z cebuli"

Syrop dla dzieci stosujemy zarówno na kaszel suchy jak i mokry
Syrop dla dzieci stosujemy zarówno na kaszel suchy jak i mokry

2. Syrop na kaszel dla dzieci – kaszel mokry

Syrop na kaszel mokry dla dzieci stosowany jest, kiedy wydzielina jest odkasływana przez dziecko. Syropy na kaszel mokry można podzielić na roślinne, które pomagają pozbyć się zalegającej wydzieliny jak i te, które nasilają odruch kaszlu. Syropy na kaszel dla dzieci najlepiej podawać przed godziną 17, ponieważ duża ilość odksztuszanej wydzieliny może utrudniać spokojny sen.

Skuteczne domowe metody na kaszel
Skuteczne domowe metody na kaszel [10 zdjęć]

Kaszel najczęściej towarzyszy zwykłemu przeziębieniu i grypie. Często też jest objawem zapalenia oskrzeli.

zobacz galerię

3. Syrop na kaszel dla dzieci – syropy ziołowe

Syropów na kaszel dla dzieci jest bardzo dużo. Są także ziołowe, które łagodzą podrażnioną śluzówkę. Niektóre syropy ziołowe dla dzieci są alternatywną dla chemicznych leków wykrztuśnych. W skład syropów ziołowych wchodzą kombinacje ziół i roślin takich jak: babka lancetowata, prawoślaz, bluszcz, dziewanna, cebula, tymianek, podbiał, młode pędy świerku. W wielu syropach ziołowych w składzie możemy zauważyć także propolis lub miód. Ułatwiają one oddychanie oraz łagodzą podrażnione gardło. Trzeba pamiętać, że syrop w którego składzie jest miód, może być podawany tylko dzieciom, które nie są na niego uczulone. Wybierajmy zawsze takie syrop na kaszel dla dzieci, który nie posiada w składzie alkoholu, konserwantów i sztucznych barwników.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Syrop na kaszel dla dzieci – kaszel suchy, kaszel mokry, syropy ziołowe
Syrop na kaszel dla dzieci – kaszel suchy, kaszel mokry, syropy ziołowe (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza