Sztuczne rzęsy

Jak przykleić sztuczne rzęsy, by nie wyglądały zbyt nienaturalnie, a jednak skutecznie podkreślały urodę oczu? To pytanie doskwiera kobietom, które chcą wyglądać olśniewająco na imprezie i zachwycić niebanalnym spojrzeniem spod spektakularnych rzęs. Jeśli chcesz mieć naprawdę gwiazdorski, profesjonalny makijaż oczu, sztuczne rzęsy mogą okazać się nieodzowne, szczególnie jeśli twoje naturalne rzęsy są niezbyt długie i gęste. Warto jednak wiedzieć, jak nakładać sztuczne rzęsy, by efekt nie był odwrotny do zamierzonego.


Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Zakładanie sztucznych rzęs

Jeśli wybierzesz rzęsy w pojedynczym kawałku, musisz je najpierw zmierzyć i przyciąć w taki sposób, aby ich długość była odpowiednia. Sztuczne rzęsy nie powinny wystawać poza krawędzie oczu. Krawędź sztucznych rzęs należy posmarować klejem, znajdującym się w opakowaniu. Klej jest zazwyczaj umieszczony w ostro zakończonej tubce, która pozwala aplikować go bardzo precyzyjnie. Czasem do naniesienia kleju używa się patyczka, standardowo stosowanego do odsuwania skórek.

Sztuczne rzęsy - zdjęcia

Sztuczne rzęsy przykleja się za pomocą specjalnego kleju, zaczynając od niewielkich kępek. Klej może podrażnić okolice oczu.Posmarowane klejem sztuczne rzęsy przyklej do powieki. Używając palców wskazujących prawej i lewej ręki, dociskaj lekko przez około 10 sekund do zewnętrznego i wewnętrznego kącika oka. Aby sztuczne rzęsy „zmieszały się” z naturalnymi, musisz pociągnąć powiekę warstwą eyelinera w celu ukrycia nierówności i brzegu sztucznych rzęs. Potem możesz pomalować rzęsy warstwą mascary.Przyklejanie sztucznych rzęs to naprawdę trudna sztuka. Wiele kobiet ma z tym problemy. Warto wcześniej poćwiczyć, by nie wpaść w panikę tuż przed imprezą.

Błędy popełniane przy doczepianiu sztucznych rzęs

  • Nie skracaj rzęs po ich przyklejeniu. Nie będą wyglądały już tak efektownie. Poza tym możesz przyciąć je zbyt mocno i efekt będzie przeciwny do zamierzonego.
  • Nie odklejaj rzęs na siłę. Przy ich odrywaniu możesz uszkodzić lub wyrwać naturalne rzęsy. Lepiej bądź cierpliwa i spróbuj rozpuścić klej, np. z pomocą wazeliny. Dzięki temu sztuczne rzęsy z łatwością odejdą.
  • Nie przesadzaj z ilością kleju. Jeśli jest go za dużo, może wyciekać i podrażniać oczy. Kiedy dostanie się do oka, zdejmij sztuczne rzęsy, a oczy solidnie przepłucz wodą.
  • Nigdy nie smaruj klejem skóry. Nie da się tego zrobić zbyt precyzyjnie, a klej może podrażniać skórę i wywołać reakcję alergiczną. Poza tym, klej może dostać się do oka.
  • Kępki sztucznych rzęs na całej krawędzi powieki powinny być różnej długości. Wtedy wyglądają najbardziej naturalnie.
  • Nie zaczynaj naklejania kępek rzęs od połowy powieki. Rzęsy rosną na całej długości!
  • Nie przyklejaj rzęs zbyt wysoko. Powinny bardziej opierać się na naturalnych rzęsach. W przeciwnym razie zamiast zagęszczenia otrzymasz efekt podwójnych rzęs.

Zakładanie sztucznych rzęs jest dosyć trudne. Do przytrzymania świeżo umocowanych rzęs zamiast palców możesz wykorzystać łyżeczkę. Przyłóż ją do powieki w taki sposób, aby delikatnie przytrzymywała przyklejoną krawędź rzęs. Jeśli zauważysz, że klej w jednym miejscu nie trzyma, dołóż go punktowo za pomocą wykałaczki. Zakładanie sztucznych rzęs jest sztuką. Sztuczne rzęsy modelują oko i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej seksowne.

Komentarze (1)
~kwiatek
~kwiatek 4 tygodnie temu

No nie wiem, czy to takie superr. Ja miałam całe mnóstwo problemów po doklejaniu rzęs. Uratowało mnie serum biotebal. Rzęsy stopniowo zaczęły odrastać i zrobiły się mocniejsze. W chwili obecnej wolę swoje, zdrowe rzęsy niż sztuczne odpowiedniki.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Sztuczne rzęsy
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Sztuczne rzęsy
Sztuczne rzęsy

Trwała na rzęsy

. Są one podobne do tych stosowanych do włosów, jednak są nieco delikatniejsze dla oczu. Po zabiegu można dodatkowo zainwestować w sztuczne rzęsy (...) Trwała na rzęsy to podkręcone rzęsy...

Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy - zdjęcia

Sztuczne rzęsy - zdjęcia

Sztuczne rzęsy przykleja się za pomocą specjalnego kleju, zaczynając od niewielkich kępek. Klej może podrażnić okolice oczu.

Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy na stałe

Sztuczne rzęsy naklejane na wielką okazję dają nam wygląd gwiazdy filmowej. Można je nakleić na linii rzęs samodzielnie, po czym się je odkleja. Nie nosi się ich na co dzień, bo wyglądałyby zbyt sztucznie....

Sztuczne rzęsy

Przedłużanie rzęs

Zabieg przedłużania rzęs staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej kobiet decyduje się na jego wykonanie. Niewątpliwie ma to związek (...) z tym, że zalotne spojrzenie potrafi olśnić niejednego mężczyznę. To właśnie pięknie wyeksponowane,...

Sztuczne rzęsy

Zagęszczanie rzęs

i gęste rzęsy sprawiają, że wygląd naszego oka diametralnie się zmienia. Zabieg zagęszczania rzęs polega na połączeniu sztucznej rzęsy z naturalną (...) sztucznymi...

Sztuczne rzęsy

Kępki rzęs

może nie będzie się tak długo utrzymywać jak w przypadku profesjonalnie zagęszczonych rzęs, ale za to będzie on tańszy. Co powinnaś wiedzieć? Sztuczne rzęsy Sztuczne (...) i bardziej...

Tusze do rzęs

Chcesz mieć piękne i gęste rzęsy?

Jeżeli zależy ci na tym, aby mieć długie i grube rzęsy, wcale nie musisz doczepiać sztucznych kępek. Wystarczy odpowiednio je pielęgnować i dobrać (...) zabiegów przedłużających i zagęszczających rzęsy....

Makijaż na różne okazje

Makijaż biznesowy - oczy (WIDEO)

Makijaż biznesowy - oczy (WIDEO) Odtwórz wideo

oraz zbyt głębokie i sztuczne spojrzenie nie tylko nie przyciągają uwagi, ale i prezentują karykaturalność urody. W pracy powinny dominować naturalne (...) tęczówkę oka. Podstawą makijażu oczu są dokładnie pomalowane rzęsy...

Epilacja rzęs

Rzęsy

Rzęsy

Rzęsy, które nieprawidłowo rosną, powinny zostać usunięte.