Sztuczne rzęsy

Jak przykleić sztuczne rzęsy, by nie wyglądały zbyt nienaturalnie, a jednak skutecznie podkreślały urodę oczu? To pytanie doskwiera kobietom, które chcą wyglądać olśniewająco na imprezie i zachwycić niebanalnym spojrzeniem spod spektakularnych rzęs. Jeśli chcesz mieć naprawdę gwiazdorski, profesjonalny makijaż oczu, sztuczne rzęsy mogą okazać się nieodzowne, szczególnie jeśli twoje naturalne rzęsy są niezbyt długie i gęste. Warto jednak wiedzieć, jak nakładać sztuczne rzęsy, by efekt nie był odwrotny do zamierzonego.


1. Zakładanie sztucznych rzęs

Jeśli wybierzesz rzęsy w pojedynczym kawałku, musisz je najpierw zmierzyć i przyciąć w taki sposób, aby ich długość była odpowiednia. Sztuczne rzęsy nie powinny wystawać poza krawędzie oczu. Krawędź sztucznych rzęs należy posmarować klejem, znajdującym się w opakowaniu. Klej jest zazwyczaj umieszczony w ostro zakończonej tubce, która pozwala aplikować go bardzo precyzyjnie. Czasem do naniesienia kleju używa się patyczka, standardowo stosowanego do odsuwania skórek.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

Sztuczne rzęsy - zdjęcia
Sztuczne rzęsy - zdjęcia

Sztuczne rzęsy przykleja się za pomocą specjalnego kleju, zaczynając od niewielkich kępek. Klej może...

zobacz galerięPosmarowane klejem sztuczne rzęsy przyklej do powieki. Używając palców wskazujących prawej i lewej ręki, dociskaj lekko przez około 10 sekund do zewnętrznego i wewnętrznego kącika oka. Aby sztuczne rzęsy „zmieszały się” z naturalnymi, musisz pociągnąć powiekę warstwą eyelinera w celu ukrycia nierówności i brzegu sztucznych rzęs. Potem możesz pomalować rzęsy warstwą mascary.Przyklejanie sztucznych rzęs to naprawdę trudna sztuka. Wiele kobiet ma z tym problemy. Warto wcześniej poćwiczyć, by nie wpaść w panikę tuż przed imprezą.

2. Błędy popełniane przy doczepianiu sztucznych rzęs

 • Nie skracaj rzęs po ich przyklejeniu. Nie będą wyglądały już tak efektownie. Poza tym możesz przyciąć je zbyt mocno i efekt będzie przeciwny do zamierzonego.
 • Nie odklejaj rzęs na siłę. Przy ich odrywaniu możesz uszkodzić lub wyrwać naturalne rzęsy. Lepiej bądź cierpliwa i spróbuj rozpuścić klej, np. z pomocą wazeliny. Dzięki temu sztuczne rzęsy z łatwością odejdą.
 • Nie przesadzaj z ilością kleju. Jeśli jest go za dużo, może wyciekać i podrażniać oczy. Kiedy dostanie się do oka, zdejmij sztuczne rzęsy, a oczy solidnie przepłucz wodą.
 • Nigdy nie smaruj klejem skóry. Nie da się tego zrobić zbyt precyzyjnie, a klej może podrażniać skórę i wywołać reakcję alergiczną. Poza tym, klej może dostać się do oka.
 • Kępki sztucznych rzęs na całej krawędzi powieki powinny być różnej długości. Wtedy wyglądają najbardziej naturalnie.
 • Nie zaczynaj naklejania kępek rzęs od połowy powieki. Rzęsy rosną na całej długości!
 • Nie przyklejaj rzęs zbyt wysoko. Powinny bardziej opierać się na naturalnych rzęsach. W przeciwnym razie zamiast zagęszczenia otrzymasz efekt podwójnych rzęs.

Zakładanie sztucznych rzęs jest dosyć trudne. Do przytrzymania świeżo umocowanych rzęs zamiast palców możesz wykorzystać łyżeczkę. Przyłóż ją do powieki w taki sposób, aby delikatnie przytrzymywała przyklejoną krawędź rzęs. Jeśli zauważysz, że klej w jednym miejscu nie trzyma, dołóż go punktowo za pomocą wykałaczki. Zakładanie sztucznych rzęs jest sztuką. Sztuczne rzęsy modelują oko i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej seksowne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
  i bądź na bieżąco!