Taniec

Taniec to doskonały sposób na spalanie kalorii, wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki, wzmacnianie mięśni całego ciała i redukcję stresu. Niezależnie od tego, czy jest to taniec klasyczny, czy towarzyski, egzotyczny belly dance czy dynamiczny hip hop, szalony rock and roll, breakdance czy taniec nowoczesny, zawsze przynosi mnóstwo satysfakcji, pozytywnie nastraja do świata i poprawia humor. Taniec wymaga energii, poświęcenia i czasu. Uprawiany systematycznie i z powołania staje się pasją, która przynosi wymierne korzyści w postaci prawidłowej wagi, dobrego samopoczucia i świetnej kondycji.


Wybór rodzaju tanecznego należy do preferencji samego zainteresowanego. Taniec brzucha wykonują nie tylko kobiety. Jest to taniec orientalny, pochodzący z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki. Istotne znaczenie ma w nim izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem niezwykle charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających ciało tancerza w drżenie. Praca mięśni brzucha często stanowi tylko wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Zupełnie innym rodzajem tańca jest breakdance. Wymaga on dobrych predyspozycji fizycznych, kondycji i wysokiego poczucia rytmu. Narodził się w 1969 roku w Bronksie – dzielnicy Nowego Jorku. Breakdance polega na wykonywaniu ewolucji akrobatycznych połączonych z rytmicznym tańcem. Podstawowe elementy w breakdansie, to: toprock, power moves, freeze i footwork. Najbardziej spektakularne i najtrudniejsze w wykonaniu są power moves, np. obroty na plecach, obroty na głowie, chodzenie w kółko na rękach itd. Tradycjonaliści mogą pokusić się o naukę tańców standardowych. Taniec, choć wyczerpujący, przynosi satysfakcję, zadowolenie i radość.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
    i bądź na bieżąco!