Trwa ładowanie...

GIF wycofuje Ventolin - lek dla astmatyków i alergików

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu leku Ventolin. Jest to lek stosowany przy zaburzeniach oddychania u dorosłych i dzieci, szczególnie w napadach duszności związanych z astmą i alergiami.

1. Ventolin wycofany z obrotu

Zgodnie z decyzją z dnia 23 czerwca 2020 r. wycofano z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Ventolin (Salbutamolum), 100 mcg/dawkę inh, aerozol wziewny, zawiesina. Podmiotem odpowiedzialnym jest GlaxoSmithKlein (Ireland) Limited. Przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego jest GSK Services Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu.

  • numer serii: XW9E, z datą ważności 10.2021

Zobacz film: "Czy suplementy wzmocnią odporność?"

Dlaczego wycofano lek Ventolin? Powodem wycofania leku na zaburzenia oddychania jest nieprawidłowe oznakowanie serii leku niepowtarzalnym identyfikatorem produktu leczniczego, który wskazuje odczyt serii jako wycofanej. Identyfikator uniemożliwiał weryfikację autentyczności i identyfikację opakowania jednostkowego. Ze względu na zabezpiecznia produkcji produktów leczniczych, nie ma możliwości zmiany statusu tej serii w systemie, co oznacza, że ta konkretna seria nie spełnia wymagań dotyczących identyfikacji produktu leczniczego.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Wycofany lek stosowany jest w przypadkach zaburzeń oddychania (Getty Images)
Wycofany lek stosowany jest w przypadkach zaburzeń oddychania (Getty Images)

Zobacz też: Kolejne wycofanie leku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza