Wąsik

Damski wąsik to problem wielu kobiet. Widoczne włoski nad górną wargą mogą szpecić nawet najładniejszą i najbardziej zadbaną twarz. Na szczęście, wąsik stosunkowo łatwo usunąć, jeżeli nie jest zbyt obfity. Usuwanie owłosienia znad górnej wargi można wykonać w domu lub udać się do salonu kosmetycznego. Jeśli owłosienie na twarzy nie jest obfite, warto wypróbować także domowe sposoby na wąsik. Z gęstym, mało kobiecym wąsikiem trzeba się trochę pomęczyć, ponadto szybko odrasta i często jest odporny na specjalne preparaty. Odpowiedzialne mogą być za to hormony płciowe, a konktretnie ich nadmiar.

Czy warto inwestować w suplementy upiększające?

Przyczyny powstawania kobiecego wąsika

Meszek nad górną wargą to kompleks wielu kobiet. Dość często włoski są ciemniejsze i widoczne; zdarza się także, że występują również w okolicy ust, na policzkach, brodzie, klatce piersiowej. Stanowią defekt kosmetyczny wielu kobiet. Przyczyną kobiecego wąsika może być: podłoże dziedziczne, burza hormonalna podczas dojrzewania lub menopauzy albo choroba: tarczyca, guz przysadki mózgowej lub jajników. Gospodarka hormonalna działa prawidłowo dzięki estrogenom, które wpływają na regularne miesiączki i pozwalają zajść w ciążę. Narządy kobiece (janiki) i nadnercza produkują małe ilości męskich hormonów – androgenów, które mogą powodować lekki wąsik.

Ponadto ciemne owłosienie na twarzy jest zdeterminowane etnicznie – kobiety z południowej Europy mają go częściej niż mieszkańcy krajów północy kontynentu.

Oto choroby, którym może towarzyszyć damski wąsik:

Metody usuwania damskiego wąsika

Wąsik nad górną wargą możesz wyrwać pęsetką. Warto pamiętać, że po takim zabiegu u niektórych osób wąsik odrasta mocniejszy i gęstszy. Warto stosować plastry z woskiem i kremy do depilacji. Plastry do depilacji twarzy przykleja się nad górną wargą, a następnie zdecydowanym ruchem odrywa. Depilacja wąsika wymaga jedynie wprawy.

Znacznie prostsze i bezbolesne jest nałożenie na wąsik kremu do depilacji. Kosmetyk nakłada się na górną wargę i po ok. 15 min ściąga szpatułką.

Zabieg w salonie kosmetycznym polega na depilacji wąsika nad górną wargą za pomocą gorącego wosku. Woskowanie twarzy może być bolesne, jednak w ten sposób można się pozbyć nawet króciutkich włosków.

Lekarz dermatolog proponuje laser, który daje niewątpliwie najlepsze efekty, ale jest dość drogi (ok. 200 zł). Do depilacji laserowej najlepiej nadają się włosy ciemne. Laser bywa nieskuteczny w przypadku włosów bardzo jasnych, siwych i rudych. Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 6 razy odstępach około 3- 4 tygodni. Warto pamiętać o tym, aby depilację laserową wykonywać w miesiącach, w których ekspozycja twarzy na promienie słoneczne nie jest znaczna. Skóra po zabiegu jest podrażniona i musi byc chroniona przed słońcem.

Damski wąsik występuje najczęściej u brunetek i szatynek. W zależności od tego, jak długie są włoski, można wybrać odpowiednie metody ich usuwania. Warto pamiętać, aby nigdy nie używać do rozjaśniania mieszka na twarzy wody utlenionej, gdyż może ona zostawić na skórze brzydkie, białe plamy.

Komentarze (4)
Redakcja
Redakcja ponad rok temu

Rzeczywiście, wkradła się tutaj pomyłka. Informacje odnośnie liczby zabiegów, odstępów czasowych między nimi, a także działania promieni słonecznych na skórę po zabiegu depilacji laserowej zostały zaktualizowane. Dziękujemy za czujność.

Odpowiedz
~anna
~anna ponad rok temu

" Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 8 razy w ciągu 4 tygodni" co za bzdura w tym artykule. zabieg laserowy odbywa się w odstępach 3 lub nawet czterech tygodniach, a nie do nawet ośmiu w przeciągu miesiąca jak pisze w artykule!!! i jeszcze jedna ważna rzecz. zabiegi stosuje się w miesiącach w których najmniej jest słoneczka oraz trzeba poszukać dobry gabinet kosmetyczny, który dokonuje zabiegu laserem który nie jest produkcji made in china". kto zapłacił za więcej niż 6 zabiegów to napchał kasę pani kosmetyczce.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Wąsik
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Wąsik
Wąsik

Usuwanie wąsika

Owłosienie na twarzy to nie tylko problem mężczyzn. Tak zwany kobiecy wąsik spędza sen z powiek niejednej przedstawicielce płci pięknej. Zbędne (...) metod depilacji twarzy dają tymczasowy efekt, inne pozwalają raz na zawsze usunąć wąsik....

Wąsik

Techniki woskowania twarzy

się również odpowiednie przygotowanie skóry przed zabiegiem oraz właściwa pielęgnacja tuż po zabiegu. Depilacja woskiem to jedna ze skuteczniejszych domowych metod na wąsik.

Wąsik

Domowe sposoby na wąsik

Domowe sposoby na wąsik

Domowe sposoby na wąsik pozwalają w prosty i skuteczny sposób pozbyć się niechcianych włosków nad górną wargą. Wąsik pod nosem spędza sen z powiek (...) wąsika mogą mieć podłoże genetyczne. Jeśli w rodzinie mama lub...

Depilacja i epilacja

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

do wykonania samodzielnie, a wizyta u kosmetyczki jest dość droga. Depilacja woskiem wąsika Wąsik jest szczególnie niepożądanym owłosieniem (...) u kobiety, dlatego wiele z nich postanawia się go pozbyć jak najszybciej. Jeśli damski...

Leki i suplementy

Wpływ słońca na działanie leków

i wiele innych. Ostrożność w opalaniu powinna towarzyszyć osobom, które stosowały depilację laserem czy rozjaśniały wąsik nad ustami. Co może spowodować

Leki i suplementy

Leki a słońce

Leki a słońce

osobom, które stosowały depilację laserem czy rozjaśniały wąsik nad ustami. Co może spowodować odczyn fototoksyczny? Lista substancji

Depilacja i epilacja

Epilacja

, że można ją przeprowadzić niemal w każdym miejscu na ciele. Czas usuwania owłosienia zależy od owłosionej powierzchni. Wąsik można zlikwidować w kilka