Trwa ładowanie...

Wirtualna Poradnia: badania diagnostyczne (WIDEO)

Zobacz film: "Czym są badania diagnostyczne?"

W leczeniu wszystkich chorób najważniejsza jest wczesna diagnoza. Niestety wiele osób nie wykonuje regularnie badań diagnostycznych. Na czym polegają i jak często powinno się je wykonywać? Czy badania diagnostyczne są bezpieczne? Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej na ten temat.

Badania podstawowe powinno wykonywać się regularnie, by monitorować swój stan zdrowia. Raz na pół roku najlepiej zrobić badanie krwi oraz badanie moczu. Wyniki mogą powiedzieć wiele o kondycji organizmu i będą podstawą do dalszej diagnostyki. Kobiety powinny pamiętać o regularnym odwiedzaniu lekarza ginekologa i wykonywania badania cytologicznego szyjki macicy. Cytologia umożliwia wykrycie raka szyjki macicy we wczesnym stadium i może uratować życie.

Diagnostyka jest konieczna do rozpoznania każdej choroby i jej przebieg zależy od danego schodzenia. W Polsce popularna jest diagnostyka miażdżycy, chorób nadnerczy, bezsenności, nietrzymania moczu, migreny, chorób prostat i żylaków. Tylko spotkanie z lekarzem umożliwia potwierdzenie anemii, osteoporozy, łokcia tenisisty, hemoroidów czy owsików. Okulista jest w stanie rozpoznać daltonizm i wszelkie choroby oczu. Lekarz rodzinny natomiast często ma styczność z zapaleniem migdałków.

Warto co jakiś czas powtarzać badanie kału, badanie cholesterolu oraz ekg. Istnieje wiele rodzajów testów, ale wiele zależy od predyspozycji genetycznych. Jeżeli w rodzinie występowały jakieś dolegliwości to warto częściej wykonywać badania diagnostyczne w tym kierunku. Badaj się regularnie, nie wymaga to wiele wysiłku a może uratować życie, skrócić czas leczenia lub zapobiec niektórym schorzeniom. W wideo dowiesz się o idealnej częstotliwości badań i o diagnostyce wielu chorób.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Badania diagnostyczne powinny być wykonywane regularnie
Badania diagnostyczne powinny być wykonywane regularnie
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza