Wziął ślub, kilka godzin później zmarł. Młody żołnierz przegrał z rakiem
Tristin Laue 27 kwietnia poślubił swoją ukochaną Tiannę. Uroczystość miała szczególny charakter. Dla walczącego z rakiem wątroby pana młodego to były ostatnie chwile życia.
1. Pan młody umarł na raka wątroby
Tristin Laue z Iowa od 2016 roku służył w amerykańskiej armii. W kwietniu 2018 r. musiał opuścić szeregi wojska z powodów zdrowotnych. U mężczyzny wykryto rzadką postać raka wątroby.
Mimo walki z chorobą, stan mężczyzny się pogarszał. Mając tego świadomość, chciał spełnić jedno ze swoich marzeń. Oświadczył się ukochanej Tiannie Hagrafen.
Tydzień po zaręczynach odbyła się uroczystość zaślubin. Stan pana młodego nie pozwalał odkładać tego wydarzenia na później.
27 kwietnia w rodzinnym ogrodzie para powiedziała sobie sakramentalne "tak". Pięć godzin później pan młody zmarł.
2. Rak wątroby - remisja i nawrót
Tiannie Hagrafen wiedziała, że jej narzeczony choruje. Para poznała się, gdy był już po serii leczenia immunoterapią. Jednak choroba nie dawała za wygraną. Pojawiały się dalsze komplikacje.
20 kwietnia Tristin Laue dowiedział się, że ma przed sobą maksymalnie dwa tygodnie życia.
Rodziny młodych małżonków błyskawicznie zorganizowały uroczystość weselną. Parze młodej towarzyszyło 60 gości.
Panna młoda podkreśliła, że jest szczęśliwa, że poślubia miłość swojego życia. Przyznała, że wiele osób nie ma szans przeżyć prawdziwej miłości nawet przez długie życie. Ona i jej ukochany otrzymali taki dar od losu.
3. Rak wątroby - objawy i rokowanie
Wątrobowokomórkowe zmiany nowotworowe, które dotknęły młodego pacjenta zostały zdiagnozowane, gdy wrócił z jednego z obozów treningowych.
Choroba często atakuje zdrowych młodych ludzi ok. 25 roku życia. Często pierwsze objawy dają o sobie znać, gdy na skuteczne leczenie jest już za późno.
Pacjentom często towarzyszą bóle brzucha, nudności i wymioty, brak apetytu i chudnięcie. Jeśli nowotwór zostaje usunięty chirurgicznie z ciała, szanse na przeżycie 5 lat wynoszą statystycznie średnio 60 proc.
Jednak w tym przypadku była to nieoperacyjna zmiana. W takiej sytuacji średnie przeżycie po diagnozie jest możliwe maksymalnie przez 14 miesięcy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.