Trwa ładowanie...

27-latka choruje na raka okrężnicy. Zdobyła tytuł miss

Jest piękna, młoda i ma wielkie marzenia. Andrea Andrade startowała w konkursie piękności. I wszystko było by w porządku, gdyby nie to, że dziewczyna walczy z rakiem.

Zobacz film: "Rak jelita grubego. Jakie są jego czynniki ryzyka?"

1. Drastyczna diagnoza

Andrea ma 27 lat. O swojej chorobie dowiedziała się w marcu 2017 roku, będąc z rodziną w Meksyku. Miała tak silny ból brzucha, że musiała zostać zabrana do szpitala. Lekarze szybko zdiagnozowali u niej raka okrężnicy. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych udała się do kliniki. Tam specjaliści potwierdzili diagnozę: nowotwór okrężnicy w trzecim stadium.

Dali jej od 6 miesięcy do 2 lat życia.

"Mój świat runął. Przepłakałam kilka nocy" – mówi Andrea.

2. Marzenie do spełnienia

W tym samym czasie dziewczyna zobaczyła zaproszenie do udziału w konkursie Miss California USA. Od zawsze marzyła, żeby wziąć udział w plebiscycie.

Kilka miesięcy później stwierdziła jednak, że skoro choroba może pozbawić ją życia, to warto je ciekawie przeżyć. Poprosiła lekarzy o zgodę na udział w show, a ci to zaakceptowali.

Andrea cierpi na raka jelita grubego
Andrea cierpi na raka jelita grubego (Screen z yahoo.com)

Wcześniej Andrea przeszła operację wycięcia guza w jelicie i przyjęła chemioterapię. Decyzję o udziale w konkursie podjęła w momencie, kiedy zaczęły jej wypadać włosy, a leki przeciwnowotworowe dawały negatywne skutki w postaci migreny.

Tuż przed wielkim finałem konkursu, Andrea przyjęła ósmą dawkę chemii. W czasie imprezy była słaba, ale uśmiechnięta. Nie zdobyła tytułu Miss California USA, ale do domu zabrała statuetkę Miss Życzliwości.

Swoją historią postanowiła podzielić się z innymi, ponieważ wie, jak ważne jest wsparcie i spełnianie marzeń w chorobie. Wierzy, że jej historia pomoże innym osobom, które walczą z rakiem.

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

    Pomocni lekarze

    Szukaj innego lekarza