Trwa ładowanie...

Alergii mówimy STOP - Kalendarz pylenia

Znajomość kalendarza pylenia roślin jest nieoceniona dla osób zmagających się z alergią na pyłki, pozwala bowiem na przygotowanie się do trudnego okresu, w którym stężenie danego alergenu jest największe. W większości przypadków rośliny pylą na wiosnę, ale niektóre pyłki wykazują aktywność już w styczniu i lutym. Szczególnie trudnym czasem dla alergików jest lato, gdy pylą wszechobecne trawy, babka i pokrzywa. W wakacje aktywne są również grzyby, na przykład cladosporium. Z nadejściem jesieni kończy się pylenie wielu roślin, ale jeszcze w październiku w powietrzu obecne są pyłki grzybów, a także jad os i pszczół. Od tego miesiąca do końca roku w powietrzu notuje się silne natężenie kurzu. Przed pyłkami nie sposób się uchronić, ale dzięki lekom na alergię i zmianom w trybie życia można złagodzić objawy alergii.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza