Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2017

Już niedługo poznamy dziesięciu farmaceutów i lekarzy, którzy głosami swoich pacjentów zostali w tym roku zgłoszeni do nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. To ci, którzy nie pracują, lecz służą , ci, dla których ich zawód jest powołaniem. To ich docenili pacjenci za okazaną empatię, zrozumienie, troskę i skuteczną pomoc. Są to najlepsi z najlepszych w kraju.

W tym roku ze 140 tysięcy zgłoszeń, wyłoniono ponad 5 tysięcy kandydatów, z których Fundacja Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny nominowała 200 farmaceutów i lekarzy. To oni zdobyli najwięcej głosów swoich pacjentów.

Zobacz także:

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak powinna wyglądać współpraca lekarza z pacjentem?"

Podczas piątej, uroczystej gali, która odbędzie się 20 marca o godzinie 19.00, w Filharmonii Narodowej w Warszawie poznamy finalistów V edycji tej ważnej społecznie nagrody. Poznamy bohaterów, którzy udzielają nam skutecznej pomocy w najtrudniejszych momentach życia, w chorobie. To dla nich św. Jan Paweł II, ustanowił Światowy Dzień Chorego. Nagroda jest próbą zwrócenia uwagi na podmiotowość cierpiącego pacjenta.

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem polskiego lekarza, filozofa i etyka dr Władysława Biegańskiego, który twierdził „Kto z lekarzy ma współczucie dla chorych i wiedzę, ten może być pewnym powodzenia w praktyce. Wiedza bez współczucia rzadko daje powodzenie”.

Anioły Framacji i Medycyny
Anioły Framacji i Medycyny

Przypomnijmy, że tych najlepszych wybiera praktycznie… cała Polska. W pierwszym etapie kandydatów zgłaszają bowiem sami pacjenci. Jest to jedyna nagroda w obszarze farmacji i medycyny, również w obszarze społecznym, która tak silnie angażuje Polaków.

- Ale to nie koniec poszukiwania pozytywnych postaw, którymi zajmuje się każdego roku nasza Fundacja - mówi jej założyciel Adam Górczyński - w poniedziałkowy wieczór wręczymy także Anioły Honorowe, przyznawane tym, którzy przyczyniają się do wspierania szeroko rozumianej służby zdrowia.

Sprawdź:

Gala w Filharmonii Narodowej zapowiada się fascynująco. Część artystyczna uświetni, wybitna artystka operowa Małgorzata Walewska. Spodziewamy się wielu wspaniałych gości. Swoją obecność potwierdziło wielu posłów, senatorów i dyplomatów. W uroczystości weźmie udział także Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz nominowani do nagrody farmaceuci i lekarze z całej Polski.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy