Bogaci mężczyźni żyją średnio 10 lat dłużej niż biedni

Według najnowszych badań, bogaci mężczyźni żyją średnio 10 lat dłużej niż biedni. Naukowcy z Uniwersytetu w stanie East Tennessee zbadali 50 grup, których podział został dokonany na podstawie dochodu.

Mężczyźni z grupy, w której dochód był najniższy żyli średnio 69,8 lat. Osoby najbogatsze, zaklasyfikowane do grupy, w której dochód jest najwyższy, żyją do 79,3 lat, czyli 10 lat dłużej, jak ujawniają najnowsze badania.

Bogate kobiety żyją średnio do 83 lat, w porównaniu do biedniejszych kobiet, które żyją do 76 lat. Kobiety ze średnio zamożnych miejsc żyją średnio o sześć lat krócej niż kobiety o najwyższym dochodzie.

W przypadku mężczyzn różnice te były dość bardziej radykalne. Najbogatsi ludzie żyją średnio 73,3 lat, czyli 9,5 roku dłużej niż najbiedniejsze osoby, które średnio przeżywają około 69,8 lat.

„Grupa, w której dochody są najniższe, budzi coraz więcej niepokoju” – napisali naukowcy w badaniu opublikowanym 17 listopada 2016 roku w czasopiśmie „American Journal of Public Health.

Społeczeństwa z ponad połowy krajów świata mają dłuższą żywotność niż najbiedniejsze okręgi w Stanach Zjednoczonych.

„Wyniki powinny być głęboko niepokojące dla wszystkich ludzi na całym świecie” – alarmują naukowcy.

Nowy trend – sirtfood, czyli dieta długowieczności

Dietę sirtfood opisali Aidan Goggins oraz Glen Matten. Uważają, żeby na długo zachować młodość, dobrą kondycję i cieszyć się zdrowiem, należy włączyć do...

W celu niniejszych badań, naukowcy sprawdzili wiele miejsc pod względem dochodu oraz długości życia. Bardzo zróżnicowaną pod tym kątem społeczność podzielili na 50 „nowych państw”. Podział ten opierał się na wielkości dochodów ludzi zamieszkujących te obszary.

Korzystając z danych urzędowych, badacze określili miejsce, w którym panuje największe ubóstwo. Zrobili to poprzez obliczenie mediany dochodu w każdym gospodarstwie domowym zgodnie z danymi z urzędu.

Najbogatsze rodziny odznaczały się średnim dochodem na całą czteroosobową rodzinę  równym 89723 dolarów amerykańskich. W najbiedniejszych okręgach, liczba ta wynosiła 24,960 dolarów amerykańskich. Kwota największego ubóstwa sięgała 24,250 dolarów na czteroosobową rodzinę.

Grupa społeczeństwa, który miał najniższy dochód na rodzinę składał się z wielu kręgów, takich jak Alabama, Arkansas, Georgia, Illinois, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Oklahoma, Południowa Karolina, South Dakota, Tennessee, Teksasie i Wirginii Zachodniej.

Natomiast najbogatsze miejsca obejmowały powiaty z Alaski, California, Colorado, Connecticut, Georgia, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Ohio, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Pensylwania, Utah, Tennessee, Teksas i Wirginia.

Istnieje wiele spekulacji na temat zależności dochodu rodziny od długości życia. Największym parametrem decydującym o długowieczności jest zdrowie psychiczne i fizyczne. Czasem bywa tak, że osłabione zdrowie psychiczne przekłada się na problemy w zdrowiu fizycznym, co prowadzi do wielu chorób i wskutek tego do przedwczesnej śmierci. Dlatego też wyniki tych badań jasno dowodzą, że osoby bogatsze żyją o wiele lat dłużej niż biedne.

Natalia Kulik, 12 miesięcy temu

Newsy

Komentarze
Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Dlaczego nigdy nie powinno się kłaść spać po kłótni?

„Nigdy nie idź do łóżka pokłócony" - mówi ludowa prawda. I zgodnie z nowym badaniem, powinniśmy wziąć pod uwagę tą starą radę. Naukowcy odkryli, że jeżeli idziemy spać, jednocześnie trzymając się negatywnych wspomnień, możemy mieć problem z ich stłumieniem. Sen...

Newsy

Nowy problem w leczeniu migotania przedsionków

Nieregularna praca serca, jaką jest migotanie przedsionków może być czynnikiem spustowym dla udarów na tle zakrzepicy. Z tego powodu niejednokrotnie u takich pacjentów przepisywane są leki rozrzedzające krew. Według najnowszego Kanadyjskiego badania,...

Newsy

Kontuzjowana Serena Williams nie zagra w finale WTA KC w Singapurze

Serena Williams wycofała się z przyszłotygodniowych zawodów WTA KC w Singapurze z powodu kontuzji barku. Amerykanka znajdująca się na drugim miejscu w rankingu światowym, nie grała od dotarcia do półfinału US Open we wrześniu. Miejsce Williams może...