Bogaci mężczyźni żyją średnio 10 lat dłużej niż biedni

Według najnowszych badań, bogaci mężczyźni żyją średnio 10 lat dłużej niż biedni. Naukowcy z Uniwersytetu w stanie East Tennessee zbadali 50 grup, których podział został dokonany na podstawie dochodu.

Mężczyźni z grupy, w której dochód był najniższy żyli średnio 69,8 lat. Osoby najbogatsze, zaklasyfikowane do grupy, w której dochód jest najwyższy, żyją do 79,3 lat, czyli 10 lat dłużej, jak ujawniają najnowsze badania.

Bogate kobiety żyją średnio do 83 lat, w porównaniu do biedniejszych kobiet, które żyją do 76 lat. Kobiety ze średnio zamożnych miejsc żyją średnio o sześć lat krócej niż kobiety o najwyższym dochodzie.

W przypadku mężczyzn różnice te były dość bardziej radykalne. Najbogatsi ludzie żyją średnio 73,3 lat, czyli 9,5 roku dłużej niż najbiedniejsze osoby, które średnio przeżywają około 69,8 lat.

„Grupa, w której dochody są najniższe, budzi coraz więcej niepokoju” – napisali naukowcy w badaniu opublikowanym 17 listopada 2016 roku w czasopiśmie „American Journal of Public Health.

Społeczeństwa z ponad połowy krajów świata mają dłuższą żywotność niż najbiedniejsze okręgi w Stanach Zjednoczonych.

„Wyniki powinny być głęboko niepokojące dla wszystkich ludzi na całym świecie” – alarmują naukowcy.

Nowy trend – sirtfood, czyli dieta długowieczności

Dietę sirtfood opisali Aidan Goggins oraz Glen Matten. Uważają, żeby na długo zachować młodość, dobrą kondycję i cieszyć się zdrowiem, należy włączyć do...

W celu niniejszych badań, naukowcy sprawdzili wiele miejsc pod względem dochodu oraz długości życia. Bardzo zróżnicowaną pod tym kątem społeczność podzielili na 50 „nowych państw”. Podział ten opierał się na wielkości dochodów ludzi zamieszkujących te obszary.

Korzystając z danych urzędowych, badacze określili miejsce, w którym panuje największe ubóstwo. Zrobili to poprzez obliczenie mediany dochodu w każdym gospodarstwie domowym zgodnie z danymi z urzędu.

Najbogatsze rodziny odznaczały się średnim dochodem na całą czteroosobową rodzinę  równym 89723 dolarów amerykańskich. W najbiedniejszych okręgach, liczba ta wynosiła 24,960 dolarów amerykańskich. Kwota największego ubóstwa sięgała 24,250 dolarów na czteroosobową rodzinę.

Grupa społeczeństwa, który miał najniższy dochód na rodzinę składał się z wielu kręgów, takich jak Alabama, Arkansas, Georgia, Illinois, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Oklahoma, Południowa Karolina, South Dakota, Tennessee, Teksasie i Wirginii Zachodniej.

Natomiast najbogatsze miejsca obejmowały powiaty z Alaski, California, Colorado, Connecticut, Georgia, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Ohio, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Pensylwania, Utah, Tennessee, Teksas i Wirginia.

Istnieje wiele spekulacji na temat zależności dochodu rodziny od długości życia. Największym parametrem decydującym o długowieczności jest zdrowie psychiczne i fizyczne. Czasem bywa tak, że osłabione zdrowie psychiczne przekłada się na problemy w zdrowiu fizycznym, co prowadzi do wielu chorób i wskutek tego do przedwczesnej śmierci. Dlatego też wyniki tych badań jasno dowodzą, że osoby bogatsze żyją o wiele lat dłużej niż biedne.

Natalia Kulik, 10 miesięcy temu

Newsy

Komentarze
Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Badania wskazują, że użytkownicy Facebooka żyją dłużej

Kontakty społeczne z przyjaciółmi na pewno są dobre dla naszego zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i ogólnego stanu organizmu. Nowe badania jednak sugerują, że nawet internetowe znajomości pozytywnie wpływają na zdrowie. Więzi społeczne pozytywnie...

Newsy

Nowa metoda w wykrywaniu chorób prionowych

Naukowcy opracowali metodę, która oparta jest na biochemicznych testach, które wykrywają priony we krwi osób z chorobą Creutzfeldt-Jakoba. Wygląda na to, że może być to użytecznym narzędziem, które wykryje chorobę zanim pojawią się jej pierwsze objawy. Publikacje...

Newsy

Ta ryba może być kluczem do walki z dziecięcą białaczką

Kluczem do wczesnego wykrywania dziecięcej białaczki mogą okazać się tysiące małych ryb, które wkrótce mogą pływać w laboratorium Wayne State University. Nowy projekt badawczy wykorzystuje ryby z gatunku danio pręgowany do identyfikacji genetycznych...

Newsy

Czy wszystkie leki będzie można podawać przez skórę?

Naukowcy z Japonii prawdopodobnie wykonali milowy krok w sposobie dystrybucji leków w naszym organizmie. Odnaleźli drogę, jak przygotować skórę, aby była ****bardziej przepuszczalna dla leków. Skóra człowieka jest nieprzepuszczalną barierą dla środowiska,...