Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Borykasz się z problemem trądziku? Sprawdź, jak się go pozbyć

Borykasz się z problemem trądziku? Sprawdź, jak się go pozbyć
Borykasz się z problemem trądziku? Sprawdź, jak się go pozbyć

Trądzik to powszechna choroba skóry, będąca szpecącym i wstydliwym problemem wielu osób. Jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, jednak dotychczasowe działania w postaci stosowania odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych lub leków nie przynoszą zadowalających rezultatów, zdecyduj się na jeden z proponowanych przez nas zabiegów. Stanowią one skuteczną broń w walce ze zmianami trądzikowymi.

1. Co to jest trądzik?

Trądzik to jeden z najczęściej występujących problemów dermatologicznych, który spowodowany jest nadmierną pracą gruczołów łojowych. Przyczyną powstawania na skórze zmian trądzikowych jest zablokowanie odpływu łoju z mieszka włosowego. W efekcie dochodzi do zgromadzenia się sebum, a to z kolei przyczynia się do powstania stanu zapalnego.

Trądzik zwykle dotyka nastolatków w okresie dojrzewania, choć coraz częściej zmagają się z nim dorośli, u których krosty trądzikowe zaczynają się pojawiać po ukończeniu 25 roku życia.

Zmiany trądzikowe zwykle lokalizują się na skórze głowy, czole, nosie, fałdach nosowo-policzkowych, podbródku oraz w okolicach mostka i między łopatkami, a wśród przyczyn ich powstawania wymienia się:

Zobacz film: "Skąd bierze się trądzik u dorosłych?"
  • nadmierne wydzielanie łoju,
  • procesy rogowacenia gruczołów łojowych,
  • narażenie na długotrwały stres,
  • niewłaściwą dietę,
  • stosowanie niektórych leków,
  • stosowanie kosmetyków nieodpowiednio dobranych do potrzeb skóry,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne.

2. Jak leczyć trądzik? Skuteczne zabiegi na trądzik

Trądzik to schorzenie skórne wymagające długiego i skojarzonego leczenia. Osoby zmagające się ze zmianami trądzikowymi powinny oddać się w ręce specjalisty, który w należyty sposób połączy różne formy terapii, efektem czego będzie wyeliminowanie szpecących i nieestetycznych krost raz na zawsze.

Doskonałe rezultaty przynosi łączenie farmakoterapii i stosowanie kosmetyków przeciwłojotokowych z zabiegami medycyny estetycznej. Leki zwalczają przyczynę, natomiast zabiegi na trądzik wykazują działanie oczyszczające, a ich efektem jest m.in. redukcja krost i blizn potrądzikowych. Zobacz, na jakie zabiegi warto się zdecydować.

Pierwszym zabiegiem wartym uwagi, skutecznie minimalizującym rozmaite defekty kosmetyczne, w tym krosty trądzikowe, jest peeling medyczny, w trakcie którego nakłada się na skórę kwas, a wszystko po to, by wywołać kontrolowane oparzenie chemiczne.

Wykorzystywane do przeprowadzania peelingów medycznych kwasy posiadają właściwości złuszczające i antybakteryjne, zmniejszają grubość warstwy rogowej naskórka i skutecznie usuwają, ale też zapobiegają pojawianiu się zmian trądzikowych. Kwas dobiera się odpowiednio do rodzaju i potrzeb skóry.

Peeling medyczny to świetny sposób na oczyszczenie skóry i przygotowanie jej na przyjęcie składników odżywczych.

Kolejny zabieg to laserowe leczenie trądziku – łagodzi nie tylko objawy tej choroby, ale także poprawia kondycję i wygląd skóry. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej zabieg przeprowadzamy urządzeniem typu IPL, które emituje światło o odpowiedniej długości fali i wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Światło lasera obkurcza grudki trądzikowe znajdujące się na powierzchni skóry i zabija bakterie w głębokich warstwach skóry, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia produkcji sebum i złagodzenia zmian trądzikowych.

Emitowane przez urządzenie światło IPL powoduje również remodeling i skrócenie włókien kolagenowych, dzięki czemu zmarszczki ulegają redukcji, a skóra staje się odmłodzona, zrewitalizowana, bardziej jędrna i sprężysta. Ponadto światło IPL redukuje blizny trądzikowe, popękane naczynka i przebarwienia.

Zapraszamy do prowadzonej przez nas Kliniki Medycyny Estetycznej, gdzie nasz wykwalifikowany personel dobierze odpowiedni dla Twojej skóry zabieg i skutecznie pomoże Ci się uporać ze wstydliwym i szpecącym schorzeniem skórnym, jakim jest trądzik.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze