Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Anna Białous

Co mówić podczas seksu?

Avatar placeholder
01.12.2023 12:27
Co mówić podczas seksu?
Co mówić podczas seksu? (Getty Images)

To, w jaki sposób rozmawiamy z naszym partnerem na temat seksu oraz to, jakie słowa wypowiadamy w trakcie, gdy się z nim kochamy, okazuje się niezwykle ważną sprawą. Nasza seksualność to dość delikatna dziedzina naszego życia i dlatego łatwo w niej o nieporozumienia, a nawet sprawienie sobie przykrości.

spis treści

1. Co i jak mówić w czasie stosunku?

Używajcie przede wszystkim prostych słów. Np. „To lubię”, „Tak”, „Delikatniej”, „Mocniej”, „Wyżej”, „Niżej”, „W prawo”, „Jeszcze”, „Kontynuuj”, „Zatrzymaj się”. Bardzo wiele orgazmów nie dochodzi do skutku, ponieważ kobieta nie mówi o tym, czego potrzebuje. Panowie zwierzają się, że jeśli ich partnerki więcej by mówiły, mieliby większą szansę je w pełni zaspokoić. Panie natomiast przyznają, że jeśli mężczyźni częściej wypowiadaliby swoje odczucia i pragnienia, nie miałyby tylu wątpliwości, byłyby pewniejsze i śmielsze w dostarczaniu im prawdziwej rozkoszy.

Używajcie zdań w formie pozytywnej, zamiast przeczeń. Chodzi o to, żeby mówić o tym, co wam się podoba i co lubicie, a nie o tym, czego nie lubicie. Czyli np. „Jest mi bardzo dobrze, kiedy robisz…”. Mówcie też o tym, jak można to robić jeszcze lepiej. Mówcie w sposób czuły i delikatny. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku. Unikajcie słów wulgarnych i nieprzyjemnych. Starajcie się być precyzyjni w wyrażaniu swoich potrzeb seksualnych. Im lepiej opiszecie ukochanemu to, czego pragniecie, tym większa szansa, że dokładnie to dostaniecie. Okazujcie sobie szacunek, jeśli jedno z was odmawia. Jeśli partner z jakichś powodów nie chce lub nie może spełnić waszego życzenia, zaakceptujcie jego zdanie. Ma przecież prawo odmówić.

Zobacz film: "Osobowość seksualna"

Mówcie w pierwszej osobie. Powiedz ukochanemu, co czujesz, co lubisz, a czego nie, ale unikaj oceniania tego, co on robi. Czyli używaj komunikatu „Ja”, a nie „Ty”. Ten drugi często bywa raniący. Tzn. powiedz partnerowi „Uwielbiam, gdy…”, „Czuję się świetnie, gdy..”, „Czuję się niezbyt komfortowo, gdy..…” , ale nie mów „Robisz to źle”, „Robisz to za wolno”, „Przestań”, „To, co robisz, jest nieprzyjemne”.

Słuchajcie się uważnie. Pamiętajcie, że w dobrej komunikacji nie wystarczy precyzyjnie mówić, ale trzeba również z uwagą słuchać.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze