Depilacja twarzy

Efekty depilacji twarzy w większości przypadków oznacza nadawanie odpowiedniego kształtu brwiom. U niektórych kobiet zdarza się jednak, że niewielkie, lecz widoczne włoski rosną nad górną wargą lub na brodzie, szpecąc tym samym wygląd. Ma to miejsce szczególnie u brunetek i kobiet z zaburzeniami hormonalnymi. W takiej sytuacji niezbędne jest usunięcie niechcianego owłosienia. Depilacja brwi może przybierać różne formy, warto więc poznać wady i zalety poszczególnych metod depilacji.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Maszynka do golenia i pęseta

Depilacja twarzy

Dla niektórych kobiet depilacja twarzy to niekończąca się walka z powracającymi, nieestetycznymi włoskami. Aby się ich pozbyć na stałe, warto wybrać metodę,...

Golenie skóry twarzy to zdecydowanie najgorsze rozwiązanie z możliwych. Chociaż dostępnych jest wiele maszynek dla kobiet ułatwiających golenie nóg, pach i okolic bikini, to twarz pozostaje miejscem, którego nigdy nie należy golić (chyba że jest się mężczyzną). Po goleniu włoski na twarzy stają się szorstkie, a niekiedy również gęstsze. Co więcej, jest to rozwiązanie krótkotrwałe (włoski odrastają już po dwóch dniach). Golenie maszynką może również doprowadzić do podrażnienia skóry.

Depilacja twarzy

Piękne spojrzenie nabiera wyrazistości dzięki wyregulowanym brwiom. Oczy optycznie stają się większe, a twarz zyskuje urok i czarujący wygląd. Na pierwszą...

Szpecące twarz włoski można wyskubać za pomocą pęsety. Jest to dobry sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia na długi czas. Są jednak pewne minusy tej metody. Przede wszystkim depilacja pęsetą jest żmudna i długotrwała. Można ją stosować, gdy nieestetyczne włoski są rzadkie i pojedyncze (np. do wyskubywania brwi), jednak jeśli jest ich dużo, lepiej spróbować czegoś innego.

Metody depilacji twarzy

Silnie działające alkaliczne kremy do depilacji rozbijają strukturę włosa tak, że można go łatwo usunąć. Depilacja twarzy kremem do depilacji jest lepsza niż golenie maszynką, jednak jej rezultaty utrzymują się zaledwie kilka dni. Stosowanie kremów do depilacji wymaga również szczególnej ostrożności, gdyż preparaty te często wywołują reakcje alergiczne. Przed przeprowadzeniem zabiegu depilacji warto wypróbować niewielką ilość kremu na niewielkiej powierzchni ciała. Jeśli nic się nie stanie, można rozpocząć usuwanie włosów z twarzy.

Popularną metodą jest depilacja twarzy plastrami z woskiem. Jej efekty utrzymują się nawet do sześciu tygodni. Po zastosowaniu wosku skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, jednak dolegliwości te mijają po kilku godzinach lub dobie. Zabieg depilacji woskiem można przeprowadzić w domu lub poddać się mu w salonie kosmetycznym.

Żele i pasty cukrowe mają tę zaletę, że wykonane są z naturalnych składników, a co za tym idzie, są bezpieczniejsze dla skóry niż środki chemiczne. Można je kupić lub przygotować samodzielnie z cukru, wody i soku z cytryny. Wiele kobiet wybiera tę metodę, gdyż jest mniej bolesna niż stosowanie wosku, nie wywołuje reakcji alergicznej i działa nawet na krótkie włoski.

Depilacja laserem polega na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą wiązki lasera. Metoda ta jest najdroższa ze wszystkich dostępnych, jednak daje najlepsze i długo utrzymujące się efekty. Jest to dobry wybór dla kobiet, które mają poważny problem z nadmiernym owłosieniem twarzy. Kilka sesji z laserem pozwala na wiele miesięcy zapomnieć o koszmarze niechcianego owłosienia. Elektroliza to zabieg kosmetyczny polegający na usuwaniu owłosienia poprzez wprowadzenie jednorazowej igiełki do cebulki włosa i zniszczenie jej prądem. Rezultaty, jakie się uzyskuje są trwałe, jednak ze względu na to, iż zabieg ten jest inwazyjny, warto przemyśleć jego wady i zalety.

Dla niektórych kobiet depilacja twarzy to niekończąca się walka z powracającymi, nieestetycznymi włoskami. Aby się ich pozbyć, warto wybrać metodę, która łączyłaby skuteczność z bezpieczeństwem stosowania.

Komentarze (3)
~SweetTosia
~SweetTosia 5 miesięcy temu

Jeśli włoski na twarzy są ciemne to najlepszą metodą pozbycia się ich jest depilacja laserowa. Moja znajoma usunęła wątpliwej urody "wąski" dzięki light sheer duet w estetica w Krakowie. Plus jest taki, że nie trzeba się już męczyć z depilacją, skóra nie jest podrażniona a sam zabieg trwa stosunkowo krótko. Warto wiedzieć, że przed samą depilacją specjalista powinien sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań dla laseru. Dyskwalifikujące są na przykład nie tylko jasne włoski ale również...opryszczka!

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja i epilacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post wczoraj

12
Artykuły Depilacja i epilacja
Depilacja i epilacja

Bikini

Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Zabieg powinien być powtarzany regularnie.

Depilacja i epilacja

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.

Depilacja i epilacja

Po depilacji

Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).

Depilacja i epilacja

Krostki na nodze po depilacji

Krostki na nodze po depilacji

Widoczne czerwone krostki po depilacji są oznaką zapalenia mieszków włosowych, czyli powierzchownego lub głębokiego zakażenia mieszków bakteriami.

Depilacja i epilacja

Pasta cukrowa - przepis, depilacja

się bardziej atrakcyjna, co dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Jak wiadomo jednak, zabiegi depilacji mogą być bardzo drogie, a samo golenie (...) skóry nie daje zbyt dobrego i długotrwałego efektu. Z tego względu warto...

Depilacja i epilacja

Depilacja w ciąży

niektórych bardziej inwazyjnych technik pielęgnacji, w tym depilacji woskiem, depilacji cukrowej i innych bolesnych zabiegów. O tym, jaki zabieg (...) depilacji wybrać, a jakich się wystrzegać - w poniższym...

Depilacja i epilacja

Depilacja laserowa - charakterystyka, skutki uboczne

Względy estetyczne to jeden z głównych powodów decyzji kobiet o wykonaniu depilacji laserowej. Jednak poza tym często istnieją inne ważne powody (...) medyczne. Depilację laserem często wykonuje się w przypadku kobiet,...

Depilacja i epilacja

Plastry do depilacji

Różne metody depilacji pozwalają dobrać sposób usuwania owłosienia do indywidulanych potrzeb i oczekiwań. Jednym z nich są plastry do depilacji (...) . Pozwalają one na skuteczne usuwanie włosków z różnych miejsc ciała....