Dobór fryzury

Dobrze dobrana fryzura do twarzy może wiele zmienić w wyglądzie. Odpowiedni dobór fryzury zamaskuje niektóre wady, takie jak odstające uszy, masywna szczęka czy zbyt wysokie czoło. Aby wyglądać jak najkorzystniej, należy najpierw zwrócić uwagę na zalety i wady w wyglądzie twarzy, aby te pierwsze wyeksponować, a drugie ukryć. Fryzura i ścięcie włosów powinny być zawsze dopasowane do kształtu twarzy, wysokości czoła, a także... wygody. Osoby narzekające na brak czasu będą męczyły się z pielęgnacją bardzo długich włosów lub codziennym układaniem grzywki. Temperament także odgrywa ważną rolę w doborze fryzury. Odważne fryzury są przeznaczone dla odważnych kobiet, które nie boją się wyróżniać.


Pierwszym krokiem do dobrania odpowiedniej dla siebie fryzury jest określenie swojego kształtu twarzy. Nie jest to proste zadanie, ale można rozwiązać go w taki sposób, że obrysowuje się długopisem kształt swojej twarzy na zdjęciu en face i z gładko zaczesaną fryzurą - wtedy włosy nie będą przeszkadzały w określeniu prawidłowych zarysów twarzy. Ogólnie wyróżnia się cztery kształty twarzy: twarz okrągłą, kwadratową, trójkątną i owalną.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Kolejnym krokiem do prawidłowego doboru fryzury jest określenie swoich wad i zalet w lustrze. Do wysokiego czoła wybieramy maskującą, prostą grzywkę. Do zbyt masywnej szyi, pełnych policzków lub drugiego podbródka dopasowujemy półdługie włosy wycieniowane na całej ich długości. Odstające uszy wymagają rozpuszczonych, co najmniej półdługich włosów. Ważne jest, aby szczerze ocenić swoje cechy, skupiając się zarówno na zaletach, jak i na wadach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
    i bądź na bieżąco!