Trwa ładowanie...

Dwie serie popularnych kropli do oczu wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całej Polski dwie serie kropli do oczu Starazolin.

Z decyzji wydanej 18 kwietnia 2017 roku wynika, że z aptek znikną krople do oczu Starazolin (Tetryzolini hydrochloridum, 0,5 mg/ml) o numerach serii: 2010915 (data ważności: 09.2017 r.) i 2010116 (data ważności: 01.2018 r.).

Jak czytamy w oświadczeniu, przyczyną podjęcia decyzji o wycofaniu leku był brak lub nieodpowiednia ilość roztworu w pojedynczych ampułkach.

Zobacz film: "Jak zakraplać oczy?"

Przeczytaj także:

Popularne leki, które mogą przyczyniać się do raka jelit

Producentem kropli są Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Krople do oczu Starazolin stosuje się w celu zmniejszenia przekrwienia i obrzęku spojówek wywołanych czynnikami drażniącymi (soczewki kontaktowe, dym, kurz, kosmetyki, chlorowana woda). Polecane są także w alergicznych stanach zapalnych (katar sienny, uczulenie na pyłki traw). Zawarta w leku tetryzolina minimalizuje świąd, pieczenie, nadmierne łzawienie i bolesność oczu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dwie serie kropli do oczu Starazolin wycofano z obrotu
Dwie serie kropli do oczu Starazolin wycofano z obrotu (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza