Daenerys - charakterystyka, tajemniczy piebaldyzm, królewna śnieżka, zrodzona z burzy

Daenerys Targaryen to jedna z kluczowych postaci kultowej serii HBO "Gra o tron" na podstawie cyklu powieści amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. Świat oszalał, kiedy internet obiegły zdjęcia małej dziewczynki Deviny. W jej wyglądzie nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie jej śnieżnobiałe włosy. Internauci od razu okrzyknęli ją dzieckiem Daenerys Targaryen – bohaterki kultowego serialu ”Gra o Tron”.

Zobacz film: ""Gra o tron". Tak zmienili się aktorzy serialu"

spis treści

1. Daenerys - charakterystyka

Daenerys, której cechą są śnieżnobiałe włosy i niespotykana uroda to córka obalonego króla Siedmiu Królestw Westeros - Aerysa II Targaryena i królowej Rhaelli Targaryen - jego rodzonej siostry.

Co twoje włosy mówią o twoim zdrowiu?
Co twoje włosy mówią o twoim zdrowiu? [10 zdjęć]

Niektóre schorzenia układowe czy stosowane przez nas leki mogą mieć negatywny wpływ na wygląd włosów....

zobacz galerię

Uważana za prawowitą dziedziczka żelaznego tronu, urodzona po śmierci ojca, dorastała na wygnaniu, gdzie po ślubie z Khalem Drogo - przywódcą największego khalasaru Dothraków - dąży do zgromadzenia armii i odbicia należnego jej tronu z rąk uzurpatorów. Po drodze zyskuje wiele przydomków: Zrodzona z Burzy, Matka Smoków, Wyzwolicielka z Okowów, Niespalona czy Dany.

Koniecznie przeczytaj:

2. Daenerys - tajemniczy piebaldyzm

Dziewczynka przyszła na świat w Mississippi i od razu zszokowała rodziców i lekarzy. Okazało się, że urodzona 1 maja Devina to 1 na 20 tys. osób urodzonych w Stanach Zjednoczonych i Europie, u której lekarze zdiagnozowali zaburzenie znane jako częściowe bielactwo lub piebaldyzm. To rzadka choroba spowodowana jest błędem w budowie genu odpowiedzialnego za produkcję melaniny w organizmie.

Devina Smith/(dailymail.co.uk/Caters News Agency)
Devina Smith/(dailymail.co.uk/Caters News Agency)

W jego wyniku organizm nie produkuje odpowiedniej ilości tej substancji, która odpowiedzialna jest za produkcję pigmentu skóry i ochronę przed szkodliwymi promieniami UV.

3. Daenerys - królewna Śnieżka

Osoby z częściowym lub pełnym bielactwem charakteryzują się nie tylko bladym odcieniem skóry, ale też czerwonymi oczami, które są znacznie wrażliwsze na światło, oraz bardzo jasnymi włosami, takimi jak w przypadku małej Deviny. Poza tym zaburzeniem dziewczynka jest zupełnie zdrowa, ale potrzebuje stałych kontroli okulistycznych, ze względu na jej wrażliwe oczy. 27-letnia matka Deviny, Jessica Smith, przyznaje, że gdy wrzuciła do sieci zdjęcie swojej malutkiej córeczki wielu internautów zarzuciło jej, że te zdjęcia muszą być obrobione w Photoshopie, ponieważ wygląda jak dziecko Daenerys.

Zobacz także:

4. Daenerys - zrodzona z burzy

Mała Devina swoim wyglądem rzeczywiście mogłaby zagrać dziecko serialowej Daenerys. Bohaterka ”Gry o Tron” również ma śnieżnobiałe włosy. Jak potoczy się życie małej Deviny? Mamy nadzieję, że jej oryginalny wygląd przysporzy jej w przyszłości więcej szczęścia niż przykrości. A może scenarzyści serialu zaangażują dziewczynkę do roli? Będziemy to śledzić!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy