Przejdź na WP

Dziecko zmarło. Gołębie zaraziły je groźną bakterią (WIDEO)

Kryptokokoza to zakażenie grzybicze spowodowane przez drożdże Cryptococcus neoformans. Zazwyczaj atakuje osoby z obniżoną odpornością, czyli chociażby osoby zarażone wirusem HIV. Ta choroba może przebiegać w różnych formach. Jej łagodna wersja ogranicza się do grzybicy na skórze. Może także zaatakować narządy wewnętrzne.

W skrajnych przypadkach może wywołać zapalenie opon mózgowych. Jest to bardzo poważne schorzenie, które pozostawia trwały ślad w organizmie. Niestety bardzo często kończy się śmiercią pacjenta.

Wśród objawów zapalenia opon mózgowych wymienia się gorączkę, dreszcze, nudności i wymioty, bóle głowy, mięśni i karku, a nawet drgawki i apatię. Szacuje się, że na świecie co 8 minut jedna osoba umiera z powodu tej choroby.

Niedawno media obiegła informacja o dziecku, które zmarło w jednym ze szkockich szpitali z powodu zakażenie kryptokokozą. Okazuje się, że do śmierci przyczyniły się mieszkające na dachu budynku niepozorne ptaki - gołębie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy