Trwa ładowanie...

Fast foody wykończyły jej organizm. Schudła 40 kg, bo bała się ciężkiego przebiegu COVID-19

Fast foody wykończyły jej organizm. Schudła 40 kg, bo bała się ciężkiego przebiegu COVID-19
Fast foody wykończyły jej organizm. Schudła 40 kg, bo bała się ciężkiego przebiegu COVID-19 (Facebook)

Sarah Pattison miała nałóg, który doprowadził ją do otyłości. Gdy skończyła 26 lat jej waga sięgnęła 108 kg. Doskonale wiedziała, że sama jest sobie winna - uwielbiała gotowe dania, a na fast foody wydawała 8 tys. funtów rocznie! Gdy dowiedziała się, jak COVID działa u osób otyłych, powiedziała dość.

spis treści

1. Była uzależniona od fast foodów

Sarah wydawała 150 funtów tygodniowo na jedzenie w chińskich knajpach i fast foodowych restauracjach. Przestała się sobie podobać, ale przede wszystkim zaczynała się coraz gorzej czuć.

Na fast foody wydawała 8 tys. funtów rocznie
Na fast foody wydawała 8 tys. funtów rocznie
Zobacz film: "Rehabilitacja kardiologiczna"

“Czułam się fatalnie, ciągle byłam ospała i po prostu nie chciało mi się gotować, więc kupowałam gotowe dania na wynos i wpychałam je w siebie” - przyznaje kobieta w rozmowie z brytyjskim "Metro".

Gdy wybuchła pandemia COVID, Sarah z przerażeniem śledziła statystyki - otyli należeli do grupy najczęściej hospitalizowanych i umierających. Ale prawdziwy przełom w jej życiu nastąpił podczas szczepienia. Sarah usłyszała od lekarza, że powinna schudnąć, ponieważ u osób z tak dużą nadwagą zastrzyk może działać słabiej.

“Zawsze chciałam schudnąć, ale kiedy powiedziano mi, że muszę szybko przyjąć szczepionkę, bo COVID może mnie zabić, wówczas zapaliła się u mnie czerwona lampka” - przyznaje 26-latka.

2. Schudła 40 kg dzięki diecie Cambridge

Na początku kwietnia 2021 r. Sarah zdecydowała o przejściu na dietę Cambridge 1:1. Jest to dość restrykcyjny sposób żywienia, który zakłada przyjmowanie zaledwie 400-600 kcal dziennie. Podczas cyklu przyjmuje się głównie zamienniki posiłków w saszetkach, dlatego taki sposób żywienia musi odbywać się pod nadzorem dietetyka.

Dla Sarah najgorsze były pierwsze 4 dni diety. Jej organizm, przyzwyczajony dotąd do szybkiej, przetworzonej żywności i tysięcy kalorii dziennie, nagle zaczął głodować. Choć 26-latka czuła się słabo, to jednak sił dodawał jej fakt, że szybko zaczęła chudnąć. Wraz z każdym spadającym kilogramem przybywało jej nie tylko motywacji, ale także i chęci do ćwiczeń, dlatego oprócz pilnowania posiłków, zaczęła maszerować i jeździć na rowerze. Ostatecznie w pół roku zrzuciła aż 40 kg.

Dzięki diecie Cambridge schudła 40 kg
Dzięki diecie Cambridge schudła 40 kg (Facebook)

“Po zrzuceniu wagi czuję się o wiele lepiej – w końcu znów mam energię. Nadwaga zabrała mi życie towarzyskie, bałam się wychodzić z domu, unikałam zdjęć… Teraz znowu chętnie do nich pozuję, a moi przyjaciele, którzy zobaczyli mnie po lockdownie, ledwie mnie poznali! Nie wierzyli, że sama tak szybko schudłam i mówili, że na pewno przeszłam operację” - śmieje się Sarah.

26-latka ma teraz więcej energii i w końcu mieści się w stare ubrania. A zaoszczędzone na fast foodach pieniądze postanowiła przeznaczyć na wycieczkę z dziećmi, które dzielnie wspierały ją w całym procesie odchudzania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze