Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść

Fisting

Avatar placeholder
03.11.2022 15:43
Fisting polega na wprowadzeniu do pochwy lub odbytu całej dłoni. Wbrew pozorom, taka czynność seksualna jest anatomicznie możliwa.
Fisting polega na wprowadzeniu do pochwy lub odbytu całej dłoni. Wbrew pozorom, taka czynność seksualna jest anatomicznie możliwa. (AdobeStock)

Fisting polega na wprowadzeniu do pochwy lub odbytu całej dłoni. Wbrew pozorom, taka czynność seksualna jest anatomicznie możliwa i - co więcej - może być niezwykle przyjemna. Większość mężczyzn jest w stanie wprowadzić całą dłoń do pochwy partnerki, a niektóre osoby mogą zrobić to samo z odbytem. Osoby, dla których potężna penetracja to ulubiony rodzaj seksu, powinny docenić zalety fistingu. Doświadczenie w łóżku jest niepotrzebne, zarówno dla aktywnej, jak i biernej strony. Dobrą wiadomością dla par, w których kobieta w przeszłości rodziła, jest fakt, że fisting będzie w ich przypadku łatwiejszy. Jak uprawiać fisting?

spis treści

1. Fisting - za i przeciw krok po kroku

Zanim weźmiesz się za fisting, pamiętaj, że ta czynność seksualna jest potencjalnie niebezpieczna, jeśli jest wykonywana nieprawidłowo. Nie należy na siłę wciskać pięści. Fisting to jeden z najbardziej intymnych sposobów na dotykanie partnera lub partnerki, nad którym warto popracować. W żadnym wypadku nie zmuszaj partnera do fistingu, nie każdy ma na niego ochotę.

Fisting, czyli penetracja pochwy lub odbytu całą dłonią, może być niebezpieczny, jeśli nie będzie wykonywany prawidłowo (np. uwięźnięcie ręki, perforacja odbytu lub ścian pochwy, wypadanie odbytu). Najważniejsza w tego rodzaju aktywności seksualnej jest cierpliwość. Przygodę z fistingiem należy rozpoczynać od stopniowego wprowadzania coraz większej ilości palców do pochwy lub odbytu. Nigdy nie robimy tego na siłę, a naszą aktywność dostosowujemy do doznań i oczekiwań partnera.

Zobacz film: "Fantazje seksualne [Bez tabu]"

Jeśli oboje z partnerem chcecie przekonać się na własnej skórze, jak wygląda fisting, zastosujcie się do następujących wskazówek:

 • Pamiętaj, że jakkolwiek techniki fistingu są ważne, nie wolno zapominać o zaufaniui dobrej komunikacji.
 • Słuchaj tego, co twój partner ma do powiedzenia. Szanuj jego odczucia i limit doznań, jakie może znieść. Jeśli w trakcie fistingu usłyszysz, że masz się zatrzymać, zrób to natychmiast.
 • Wszelkie próby fistingu powinny poprzedzać także bardziej konkretne przygotowania. Obetnij i wypiłuj dokładnie swoje paznokcie u rąk. Muszą być możliwie gładkie, w ten sposób unikniesz zadrapań.
 • Do fistingu nałóż lateksowe rękawiczki. W dobie AIDS nie warto ryzykować, nawet z długoletnim partnerem.
 • Partner, który ma doświadczyć fistingu w odbycie, powinien dokładnie się wypróżnić. Pomocne w tym będą środki na przeczyszczenie lub lewatywa.
 • Tuż przed fistingiem, partner będący stroną bierną powinien być zrelaksowany i podniecony. Kiedy kobieta jest w stanie ekscytacji, jej pochwa rozluźnia się, rozszerza i wydłuża, co ma duże znaczenie w fistingu. W przypadku fistingu w odbycie, on także nie może być spięty. Jeśli odbiorca fistingu będzie poddenerwowany, wprowadzenie dłoni będzie bardzo bolesne.
 • Użyj lubrykantu. Nawet najbardziej wilgotna pochwa będzie wdzięczna za pomoc w postaci dodatkowego nawilżenia. Jeśli planujesz fisting w odbycie, lubrykant będzie niezastąpiony. Nie oszczędzaj na środkach nawilżających. Zaaplikuj lubrykant hojnie na całą dłoń.
 • Fisting zacznij powoli, od wprowadzenia jednego, potem dwóch, trzech i czterech palców. Partner będący stroną bierną w fistingu będzie potrzebował czasu na przyzwyczajenie się do nowych doznań. Włożenie całej dłoni może zająć kilka sesji - w ciągu tygodni, a nawet miesięcy. Nie spiesz się i nie poganiaj partnera. Musi on osiągnąć taki stan relaksacji i podniecenia, który pozwoli ci na prawdziwie niespotykany stopień penetracji.
 • Jeśli w trakcie fistingu w odbycie dojdziesz do punktu, w którym twój partner osiągnie swój limit, a jego mięśnie zewrą się nagle, w żadnym wypadku nie wyjmuj siłą dłoni. Zatrzymaj się, aż skurcz minie, po czym zacznij stopniowo się wycofywać.
 • Kiedy uda ci się wprowadzić pięć palców, twoja podróż prawie dobiegnie końca. Nie oznacza to jednak, że możesz osiąść na laurach. Przed tobą trudne zadanie. Musisz być ogromnie wrażliwy i ostrożny. W każdej chwili pochwa lub odbyt partnera mogą zdecydować, że twoja obecność nie jest mile widziana. Wówczas stopniowo wysuń dłoń. Jeśli jednak twój partner będzie gotowy na większe doznania, wsuniesz wszystkie pięć palców, składając kciuk do środka, a twoja dłoń w naturalny sposób uformuje wydłużoną pięść, z wyglądu przypominającą dziób kaczki. Wtedy nie musisz już nic robić. Wystarczy powoli rozciągać wnętrze partnera. Na końcu wyprostuj dłoń i ostrożnie wysuń.
Fisting
Fisting

Niektóre techniki zaspokajania potrzeb seksualnych są nieco dziwaczne i kontrowersyjne. Seks analny

zobacz galerię

2. Jak wzmocnić doznania partnera w fistingu?

Przede wszystkim słuchaj partnera - on lub ona powie ci, kiedy pchać, kiedy się wycofać, kiedy dodać więcej palców, a kiedy wystarczy. Warto zwracać uwagę na reakcje partnera, by nie doszło do uszkodzeń mięśni i tkanek. Pamiętaj, że w czasie wprowadzania dłoni możesz poczuć opór. Poczekaj, aż partner będzie gotowy. Kiedy uda ci się dojść po wielu próbach do chwili, w której cała twoja dłoń znajdzie się w pochwie lub odbycie partnera, czas na podkręcenie temperatury. Gdy twoja dłoń będzie złożona w pięść, twój partner może chcieć, byś wykonywał łagodne ruchy dłonią, przypominające pompowanie. Dobrym pomysłem jest także stymulowanie łechtaczki lub penisa. Fisting wiąże się z niezwykle intensywnymi doznaniami, a dobra komunikacja między partnerami pozwala optymalizować przyjemność. Fisting może na pierwszy rzut oka wydać się dość perwersyjną zabawą, ale coraz więcej osób określa go jako jedno z najsilniejszych doznań erotycznych, jakie przeżyli. Uprawianie fistingu wymaga jednak dużo cierpliwości i samozaparcia. Nie od razu można wprowadzić całą dłoń do pochwy lub odbytu. Jeśli masz ochotę spróbować fistingu z partnerem - pamiętaj, by zachować ostrożność.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza