Fisting

Fisting polega na wprowadzeniu do pochwy lub odbytu całej dłoni. Wbrew pozorom, taka czynność seksualna jest anatomicznie możliwa i - co więcej - może być niezwykle przyjemna. Większość mężczyzn jest w stanie wprowadzić całą dłoń do pochwy partnerki, a niektóre osoby mogą zrobić to samo z odbytem. Osoby, dla których potężna penetracja to ulubiony rodzaj seksu, powinny docenić zalety fistingu. Doświadczenie w łóżku jest niepotrzebne, zarówno dla aktywnej, jak i biernej strony. Dobrą wiadomością dla par, w których kobieta w przeszłości rodziła, jest fakt, że fisting będzie w ich przypadku łatwiejszy. Jak uprawiać fisting?

Zobacz film: "Fantazje seksualne [Bez tabu]"

Fisting - za i przeciw krok po kroku

Zanim weźmiesz się za fisting, pamiętaj, że ta czynność seksualna jest potencjalnie niebezpieczna, jeśli jest wykonywana nieprawidłowo. Nie należy na siłę wciskać pięści. Fisting to jeden z najbardziej intymnych sposobów na dotykanie partnera lub partnerki, nad którym warto popracować. W żadnym wypadku nie zmuszaj partnera do fistingu, nie każdy ma na niego ochotę.

Jeśli oboje z partnerem chcecie przekonać się na własnej skórze, jak wygląda fisting, zastosujcie się do następujących wskazówek:

 • Pamiętaj, że jakkolwiek techniki fistingu są ważne, nie wolno zapominać o zaufaniui dobrej komunikacji.
 • Słuchaj tego, co twój partner ma do powiedzenia. Szanuj jego odczucia i limit doznań, jakie może znieść. Jeśli w trakcie fistingu usłyszysz, że masz się zatrzymać, zrób to natychmiast.
 • Wszelkie próby fistingu powinny poprzedzać także bardziej konkretne przygotowania. Obetnij i wypiłuj dokładnie swoje paznokcie u rąk. Muszą być możliwie gładkie, w ten sposób unikniesz zadrapań.
 • Do fistingu nałóż lateksowe rękawiczki. W dobie AIDS nie warto ryzykować, nawet z długoletnim partnerem.
 • Partner, który ma doświadczyć fistingu w odbycie, powinien dokładnie się wypróżnić. Pomocne w tym będą środki na przeczyszczenie lub lewatywa.
 • Tuż przed fistingiem, partner będący stroną bierną powinien być zrelaksowany i podniecony. Kiedy kobieta jest w stanie ekscytacji, jej pochwa rozluźnia się, rozszerza i wydłuża, co ma duże znaczenie w fistingu. W przypadku fistingu w odbycie, on także nie może być spięty. Jeśli odbiorca fistingu będzie poddenerwowany, wprowadzenie dłoni będzie bardzo bolesne.
 • Użyj lubrykantu. Nawet najbardziej wilgotna pochwa będzie wdzięczna za pomoc w postaci dodatkowego nawilżenia. Jeśli planujesz fisting w odbycie, lubrykant będzie niezastąpiony. Nie oszczędzaj na środkach nawilżających. Zaaplikuj lubrykant hojnie na całą dłoń.
 • Fisting zacznij powoli, od wprowadzenia jednego, potem dwóch, trzech i czterech palców. Partner będący stroną bierną w fistingu będzie potrzebował czasu na przyzwyczajenie się do nowych doznań. Włożenie całej dłoni może zająć kilka sesji - w ciągu tygodni, a nawet miesięcy. Nie spiesz się i nie poganiaj partnera. Musi on osiągnąć taki stan relaksacji i podniecenia, który pozwoli ci na prawdziwie niespotykany stopień penetracji.
 • Jeśli w trakcie fistingu w odbycie dojdziesz do punktu, w którym twój partner osiągnie swój limit, a jego mięśnie zewrą się nagle, w żadnym wypadku nie wyjmuj siłą dłoni. Zatrzymaj się, aż skurcz minie, po czym zacznij stopniowo się wycofywać.
 • Kiedy uda ci się wprowadzić pięć palców, twoja podróż prawie dobiegnie końca. Nie oznacza to jednak, że możesz osiąść na laurach. Przed tobą trudne zadanie. Musisz być ogromnie wrażliwy i ostrożny. W każdej chwili pochwa lub odbyt partnera mogą zdecydować, że twoja obecność nie jest mile widziana. Wówczas stopniowo wysuń dłoń. Jeśli jednak twój partner będzie gotowy na większe doznania, wsuniesz wszystkie pięć palców, składając kciuk do środka, a twoja dłoń w naturalny sposób uformuje wydłużoną pięść, z wyglądu przypominającą dziób kaczki. Wtedy nie musisz już nic robić. Wystarczy powoli rozciągać wnętrze partnera. Na końcu wyprostuj dłoń i ostrożnie wysuń.
Fisting

Niektóre techniki zaspokajania potrzeb seksualnych są nieco dziwaczne i kontrowersyjne. Seks analny dla wielu wydaje się odrażający, zaś inni po doznaniu...

Jak wzmocnić doznania partnera w fistingu?

Przede wszystkim słuchaj partnera - on lub ona powie ci, kiedy pchać, kiedy się wycofać, kiedy dodać więcej palców, a kiedy wystarczy. Warto zwracać uwagę na reakcje partnera, by nie doszło do uszkodzeń mięśni i tkanek. Pamiętaj, że w czasie wprowadzania dłoni możesz poczuć opór. Poczekaj, aż partner będzie gotowy. Kiedy uda ci się dojść po wielu próbach do chwili, w której cała twoja dłoń znajdzie się w pochwie lub odbycie partnera, czas na podkręcenie temperatury. Gdy twoja dłoń będzie złożona w pięść, twój partner może chcieć, byś wykonywał łagodne ruchy dłonią, przypominające pompowanie. Dobrym pomysłem jest także stymulowanie łechtaczki lub penisa. Fisting wiąże się z niezwykle intensywnymi doznaniami, a dobra komunikacja między partnerami pozwala optymalizować przyjemność. Fisting może na pierwszy rzut oka wydać się dość perwersyjną zabawą, ale coraz więcej osób określa go jako jedno z najsilniejszych doznań erotycznych, jakie przeżyli. Uprawianie fistingu wymaga jednak dużo cierpliwości i samozaparcia. Nie od razu można wprowadzić całą dłoń do pochwy lub odbytu. Jeśli masz ochotę spróbować fistingu z partnerem - pamiętaj, by zachować ostrożność.

Komentarze (26)
~Anita 34
~Anita 34 ponad rok temu

Fajnie że są faceci którzy chętnie robią swoim kobietą tego typu pieszczoty. Mi swojego męża rzadko udaje się namówić na fisting. Twierdzi że jestem już dostatecznie szeroka i nie będzie mnie tam poszerzał . Jestem jaka jestem, wąska nigdy nie byłam a po urodzeniu drugiego dziecka w ogóle w sobie go nie czuje. Parę razy namówiłam go aby mnie popieścił dłonią, nawet nie wiedziałam że to się nazywa fisting. W geście rozpaczy zaproponowałam mu seks analny jeśli bedzie mnie tam pieścił jak lubię. Mam 34 lata jestem w kwiecie wieku i wpadam w depresję.

Odpowiedz
~mały000
~mały000 ponad rok temu

@~Bożena: jestem facetem lubię fisting w moją stronę ale moja żona tego sie wstydzi mimo że to robiła a ja nie jestem gejem a potrzebuje tego jak normalnego sexu ,to jest wiatr w żagle .Zazdroszczę wam.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Fantazje i marzenia seksualne
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Penis

~1421you90 • ostatni post 3 dni temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Fantazje i marzenia seksualne
Fantazje i marzenia seksualne

Sesja buduarowa

Sesja buduarowa

Intymna sesja fotograficzna, zwana inaczej buduarową, może z gustem uchwycić ducha romantyzmu, zabawy i pożądania.

Fantazje i marzenia seksualne

Footjob

Footjob

Stopy służą nie tylko do chodzenia, mogą być wykorzystane do wielu czynności, także seksualnych.

Fantazje i marzenia seksualne

Sekswideo

Sekswideo

Nakręcenie własnego sekswideo przypomina nieco oglądanie siebie i partnera w lustrze. Ważne jest, by stosunek nie był zbyt wyrafinowany, gdy w rzeczywistości lubicie prosty seks bez udziwnień.

Fantazje i marzenia seksualne

Długi związek (WIDEO)

Długi związek (WIDEO) Odtwórz wideo

dla ukochanej osoby. Udane życie seksualne z pewnością buduje i wzmacnia związek, więc wprowadzenie nowych elementów sztuki miłosnej jest czynnikiem koniecznym, aby żyć w długim związku.

Fantazje i marzenia seksualne

Trójkąty seksualne (WIDEO)

Trójkąty seksualne (WIDEO) Odtwórz wideo

Trójkąty erotyczne to rodzaj fantazji seksualnej, której celem jest uatrakcyjnienie doznań, budowanie rozkoszy i urozmaicenie swojego życia (...) emocje i budują napięcie seksualne. Z pewnością trójkąty...

Fantazje i marzenia seksualne

Co nas pociąga? (WIDEO)

Co nas pociąga? (WIDEO) Odtwórz wideo

Co pociąga kobiety? A co sprawia, że za niektórymi kobietami mężczyźni oglądają się na ulicy? Na te pytanie odpowiada Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog. Według badań zarówno mężczyźni, jak i kobiety najbardziej zwracają uwagę na pośladki. Kobieca pupa...

Fantazje i marzenia seksualne

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO)

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO) Odtwórz wideo

do odbycia stosunku seksualnego. Początkowo może to być np.: blat w kuchni, stół, pralka w łazience, czy przedpokój. Z biegiem czasu seks w domu nie cieszy (...) namiętności kochanków. Seks w miejscach publicznych nie zawsze jest...

Fantazje i marzenia seksualne

Granice normy seksualnej (WIDEO)

Granice normy seksualnej (WIDEO) Odtwórz wideo

seksualnych, które regulowałyby jak ma wyglądać współżycie. To ludzie sami narzucają sobie takie reguły postępowania. W powszechnej opinii jednak normą (...) wprowadzić do życia seksualnego odrobinę innowacji np. w...

Fantazje i marzenia seksualne

Wakacyjny romans (WIDEO)

Wakacyjny romans (WIDEO) Odtwórz wideo

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy, uprawiania sportu i czerpania przyjemności z tego, co robimy, ponieważ rozkoszujemy się czasem wolnym od pracy. Mamy większa ochotę dbać o własną sylwetkę, jesteśmy bardziej zadowoleni i odprężeni. To znacząco wpływa...