Fryzura a kształt twarzy

Dobieranie fryzury do kształtu twarzy to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Jednak wiele kobiet ma z tym problem – nie wiedzą, jakie cięcie będzie dobrze na nich wyglądało. Zastanawiają się, jak dobrać fryzurę najbardziej odpowiednią dla ich urody. Aby dopasować fryzury do twarzy, wystarczy zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Podane są główne typy kształtu twarzy, a także fryzury, które do nich pasują oraz cięcia. Dobieranie fryzury może okazać się świetną zabawą, a wiedza na ten temat może być przydatna przez długi czas.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Wybór fryzury a kształt twarzy

Aby dobrać odpowiednią i piękną fryzurę dla siebie, należy rozpoznać swój typ twarzy, samo uczesanie pozostanie już błahostką.

Nawet najlepsza fryzura, dopasowana do rodzaju włosów i preferencji kobiety, nie może uchodzić za doskonałą, jeśli nie jest dobrana do kształtu twarzy. Najważniejsza jest geometria. Cięcie ma za zadanie podkreślić mocne strony twarzy i zamaskować te słabsze, dlatego tak ważne jest dobre obcięcie włosów. Nie warto oszczędzać na fryzjerze. Włosy powinny się łatwo układać i modelować. Fryzura musi być odpowiednio wycieniowana, żeby włosy były lżejsze i poddawały się twoim zabiegom kosmetycznym. Dopiero, kiedy ten warunek jest spełniony, można myśleć o dobraniu odcienia włosów do karnacji i typu urody. Jak dobrać fryzurę do swojej twarzy?

Dobieranie fryzury zacznij od rozpoznania kształtu swojej twarzy. Główną zasadą jest poszerzanie podłużnej twarzy i wyszczuplanie twarzy szerokiej. Jednak to nie wystarczy.

Jak dobrać fryzurę do swojej twarzy? Oto wskazówki, jaki

kształt twarzy pasuje najlepiej do konkretnej fryzury.

  • Twarz owalna – jej kształt jest lekko podłużny, ale z zaokrąglonymi policzkami i owalną, łagodną linią włosów nad czołem. Długość twarzy wynosi około 1,5 raza więcej niż jej szerokość. Czoło i szczęka mają tę samą szerokość. Dobieranie fryzury do twarzy owalnej jest bardzo proste, ponieważ większość fryzur wygląda korzystnie. Najważniejsze jest podkreślenie atrybutów urody. Unikaj fryzur, które zasłaniają kształt twarzy.
  • Twarz okrągła – jest to twarz przypominająca kształt koła, gdzie długość jest zbliżona do szerokości. Jak dobrać fryzurę do okrągłej twarzy? Najlepsze fryzury do twarzy okrągłej to te, które nadają twarzy węższy wygląd. Grzywka może być ukośna lub prosta i ciężka, ale tylko wtedy, gdy włosy są uniesione na czubku głowy i nie opadają smętnie. Dobrym pomysłem są krótkie włosy. Unikaj natomiast fryzur, które sprawiają wrażenie obfitych po obu stronach twarzy, jak na przykład klasyczny bob.
  • Twarz kwadratowa – osoby z kwadratową twarzą mają mocne i szerokie czoło i kwadratową szczękę. Aby nadać twarzy łagodniejszy wygląd, korzystne są ukośne grzywki i krótkie lub średniej długości włosy. Unikaj cięcia na pazia z ciężką grzywką, ponieważ ta fryzura tylko wyostrzy mocne rysy twarzy.
  • Twarz w kształcie serca – ten kształt jest szeroki w okolicach czoła i kości policzkowych i wąski w szczęce. Fryzury do twarzy w kształcie serca powinny mieć długość do brody. Prosta grzywka nie jest polecana, ponieważ poszerza twarz. Warto unikać krótkich fryzur z krótką, ciężką grzywką.
  • Twarz trójkątna – czoło jest szerokie, z kolei szczęka wąska. Dobrym wyjściem przy tym typie twarzy jest cieniowanie włosów w celu złagodzenia mocnego zarysu twarzy. Niekorzystnie natomiast wyglądają dłuższe włosy i wyraźny bob z prostych włosów.
  • Twarz w kształcie diamentu – jej cechą charakterystyczną są wydatne i szerokie kości policzkowe oraz dosyć szerokie czoło oraz broda. Idealna fryzura to na przykład bob lub założenie włosów za uszy, co eksponuje piękne kości policzkowe. Krótkie, bujne włosy na czubku głowy wyglądają niekorzystnie przy tym kształcie twarzy, podobnie jak brak włosów w okolicy żuchwy.
  • Twarz podłużna – jest ona dłuższa niż szersza, a linia policzka jest długa i prosta. Ten kształt twarzy najlepiej wygląda przy krótkich lub średniej długości włosach. Korzystna jest prosta grzywka i cieniowanie włosów. Dobrym pomysłem są falowane i kręcone włosy, które nadają twarzy łagodniejszy wygląd. Brak grzywki i długie, proste włosy nie są najlepszym wyborem.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. Wystarczy zidentyfikować swój kształt twarzy i trzymać się powyższych wskazówek. Wówczas dobranie fryzury do twarzy będzie dziecinnie proste.

Joanna Brodziak, Ewelina Stanios, 3 tygodnie temu

Dobór fryzury

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Dobór fryzury
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13
Artykuły Dobór fryzury
Dobór fryzury

Wybór fryzury a kształt twarzy

Wybór fryzury a kształt twarzy

Aby dobrać odpowiednią i piękną fryzurę dla siebie, należy rozpoznać swój typ twarzy, samo uczesanie pozostanie już błahostką.

Dobór fryzury

10 odchudzających fryzur inspirowanych przez gwiazdy

10 odchudzających fryzur inspirowanych przez gwiazdy

polecane osobom o okrągłej bądź szerokiej buzi. Warto wiedzieć, że długie, proste włosy nie tylko wydłużają twarz, lecz także całe ciało. Ten rodzaj fryzury (...) Możesz złagodzić mocne rysy twarzy poprzez wykonanie przedziałka z włosów...

Dobór fryzury

10 stylowych fryzur na imprezę

10 stylowych fryzur na imprezę

ciągle inspiruje swoją krótką fryzurą - użyła efektownej opaski, która kojarzy się ze starym Hollywood. Aby uzyskać podobny efekt, przypnij błyszczącą

Dobór fryzury

Stylowa mama

Stylowa mama

Większość młodych matek ma ograniczony budżet, co nie pozwala im zaszaleć na zakupach. Zwykle muszą na jakiś czas zrezygnować z kupna seksownych sukienek i błyszczących topów. Nie warto jednak z tego powodu odczuwać niezadowolenia.

Dobór fryzury

Jaką fryzurę wieczorową wybrać?

Jaką fryzurę wieczorową wybrać?

Fryzura wieczorowa to ważny element stylizacji, który musi współgrać z szykowną kreacją i nienagannym makijażem. Jaką fryzurę wybrać na wielkie (...) każdej z nas. Coraz rzadziej mamy okazję iść na bal, na który należy założyć długą,...

Dobór fryzury

Fryzury półdługie

Półdługie fryzury damskie są modne w każdym sezonie. Ścięcie włosów do takiej długości jest bardzo uniwersalne - włosy można rozpuścić, zakręcić (...) pasuje do każdego rodzaju twarzy - a szczególnie dla twarzy okrągłych i trójkątnych. Fryzury...

Dobór fryzury

Zapanuj nad niesfornymi włosami!

Mimo iż istnieje wiele rzeczy gorszych od nieudanej fryzury, ciężko zachować dobry nastrój, gdy włosy mają gorszy dzień. Gdy wstajesz rano, a twoje (...) , znacznie rozsądniejsze jest zastosowanie kilku prostych wskazówek na trudne włosy. Szybkie...

Dobór fryzury

Świąteczne fryzury

Świąteczne fryzury

Do świątecznej fryzury warto dobrać wyrazisty dodatek, który jednoznacznie kojarzy się z okresem Bożego Narodzenia, np. czerwony kwiat. Swiąteczne fryzury (...) Klasyczny warkocz oryginalnie upięty i zrobiony w ciekawy...

Dobór fryzury

Fryzury, dzięki którym będziesz wyglądała szczuplej

Fryzury, dzięki którym będziesz wyglądała szczuplej

ważne jest, aby jaśniejszy odcień pojawił się na zewnętrznej warstwie włosa, a ciemniejszy został pod spodem. Tekstura Fryzury, które mają głębię (...) i są dynamiczne wyszczuplają twarz. Fryzury proste sprawiają, że...