Trwa ładowanie...

GIF wycofał z obrotu na terenie całego kraju Febrisan

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego Febrisan, proszku musującego o numerze serii 373648 i dacie ważności 01.2019. Lek stosuje się najczęściej w przeziębieniach.

1. Wycofanie

Decyzję o wycofaniu podjęto niezwłocznie. Jej powodem był wynik poza specyfikacją w próbie archiwalnej w zakresie zawartości paracetamolu.

Zobacz również:

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

2. Zastosowanie

Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbinowy. Stosuje się go w przeziębieniach i innego rodzaju infekcjach. Działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Producent Febrisanu, firma Takeda Pharma, uspokaja, że wycofana seria nie zagraża życiu pacjentów.

10 babcinych lekarstw, które naprawdę działają
10 babcinych lekarstw, które naprawdę działają [11 zdjęć]

Wypadają ci włosy? Pomoże ci najczęściej traktowana tylko jako chwast pokrzywa. Jest ona prawdziwą bombą

zobacz galerię

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Zawartość paracetamolu była poza specyfikacją
Zawartość paracetamolu była poza specyfikacją (istock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza