Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu na terenie całego kraju lek Hydroxyzinum Espefa - syrop przeciwlękowy i uspokajający

 Magdalena Bury
29.11.2018 14:44
GIF wycofał z obrotu lek
GIF wycofał z obrotu lek (123rf)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego Hydroxyzinum Espefa, 10 mg/5 ml, syropu o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym. Chodzi o sześć serii. Decyzję podjęto niezwłocznie.

1. GIF wycofuje kolejny produkt z obrotu

Do GIF wpłynął wniosek o wycofanie z obrotu kilku serii produktu leczniczego Hydroxyzinum Espefa. Decyzję podjęto w związku z otrzymaniem wyników poza specyfikacją w zakresie parametru "pojedyncze niezidentyfikowane zanieczyszczenie".

Chodzi o niżej wymienione serie:

(GIF)
Zobacz film: "Ile kosztują leki po przeszczepie?"

Sprawdź także:

2. Zastosowanie leku

Hydroxyzinum Espefa to syrop stosowany w stanach lękowych, nerwicach z pobudzeniem ruchowym, a także przy nadmiernej pobudliwości psychomotorycznej u dzieci. Leczy choroby uczuleniowe, głównie skóry, takie jak: pokrzywka, dermatozy. Jest też środkiem przeciwwymiotnym i uspokajającym w okresie pooperacyjnym.

10 sposobów na nakłonienie dziecka do przyjęcia lekarstwa
10 sposobów na nakłonienie dziecka do przyjęcia lekarstwa [11 zdjęć]

Bardzo często zdarza się, że rodzice mają duży problem z podaniem dziecku lekarstwa. Wiele razy stanowi

zobacz galerię

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.