Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu wodę oczyszczoną

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu wodę oczyszczoną – surowiec farmaceutyczny stosowany do wytwarzania produktów leczniczych.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Decyzją nr 17/WC/2016 GIF usunął z obrotu wodę oczyszczoną (Aqua Purificata), opakowanie 250 g o numerze serii 30216 i dacie ważności do sierpnia 2016 roku.

1. Wycofanie wody oczyszczonej

GIF otrzymał wniosek podmiotu odpowiedzialnego, czyli Farmaceutycznego Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Analityczno-Handlowego „PROLAB”. ****

Jego powodem był wynik poza specyfikacją ze względu na zawyżoną przewodność.

Badania przeprowadzono w Laboratorium Kontroli Jakości Leków Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Rzeszowie. Decyzję o wycofaniu tej serii podjęto natychmiastowo.

2. Zastosowanie wody oczyszczonej

Woda oczyszczona powstaje w wyniku mechanicznej filtracji, dzięki czemu usuwane są z niej wszystkie zanieczyszczenia.

Produkt ma zastosowanie w produkcji leków, inżynierii, w inhalacjach oraz w laboratoriach jako odczynnik. Jest także niezbędna w procesie wytwarzania wody o najwyższej skali czystości.

Woda oczyszczona kupowana w aptekach przeznaczona jest tylko do receptury. Ze względu na jej właściwości oczyszczające i nawilżające znajdziemy ją także w składzie sprayów do nosa oraz w żelach i maściach stosowanych w infekcjach intymnych, a także suplementach diety wzmacniających włosy oraz paznokcie.  

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.