Trwa ładowanie...

Grupa krwi ma wpływ na twoje zdrowie. Sprawdź, jaki (WIDEO)

Avatar placeholder
06.09.2019 11:50

Według naukowców grupa krwi może wpływać na predyspozycje do zachorowań na niektóre powszechne choroby. Należą do nich problemy z układem trawiennym, niektóre nowotwory i choroby serca.

To, jaką mamy grupę krwi może mieć wpływ na nasz stan zdrowia i predyspozycje chorobowe. Przykładowo, osoby mają grupę AB są bardziej narażone na wystąpienie upośledzenia kognitywnego, co oznacza, że mogą mieć w przyszłości kłopoty z pamięcią i koncentracją.

Osoby starsze posiadające tę grupę krwi podczas badań okazały się mniej sprawne, jeśli chodzi o testy pamięciowe. Wyniki opublikowano w czasopiśmie "Neurologia".

Jeśli chodzi o osoby z grupą krwi 0, według badań są one dużo bardziej narażone na wystąpienie problemów żołądkowych, przede wszystkim wrzodów. Organizm specyficznie reaguje na obecność bakterii Helicobacter pylori, odpowiedzialną za wystąpienie dolegliwości.

Także osoby z grupą AB - według "American Journal of Epidemiology" - są o wiele bardziej narażone na wystąpienie raka żołądka niż osoby z innymi grupami krwi.

W przypadku osób z grupą krwi A ryzyko raka żołądka wzrasta o 20% niż w przypadku innych grup.

Grupa 0 jest o wiele bardziej narażona na wystąpienie raka trzustki w porównaniu z innymi grupami. Jednocześnie u takich osób mniejsze jest ryzyko zachorowania na kłopoty z sercem.

Na choroby układu sercowo-naczyniowego najbardziej narażone są osoby z grupą krwi AB i B. Dodatkowo grupa AB jest o wiele bardziej narażona na najpowszechniejsze, najczęściej występujące choroby. Najmniejsze ryzyko mają osoby z grupą 0.

Każda grupa krwi jest narażona na wystąpienie wielu chorób i zaburzeń pracy organizmu. Jednak istnieją pewne prawidłowości, które zwiększają ryzyko zachorowania w przypadku określonych grup krwi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze