Jak pomalować paznokcie?

Każda kobieta lubi dbać o swoje dłonie i paznokcie i absolutnie unika sytuacji, w których jej paznokcie wyglądałyby zwyczajnie nudnie. Co więcej, wraz z nadejściem wiosny zdobimy swoje paznokcie za pomocą specjalnych lakierów charakteryzujących się wesołymi kolorami takimi jak żółty, zielony, niebieski oraz malinowy. Jednak kolory te są tak intensywne, że nawet niewielkie potknięcie w trakcie malowania paznokci sprawia, że wada ta jest bardzo widoczna na pozostałym na ich powierzchni lakierze. Otóż malowanie paznokci to wcale nie taka łatwa sztuka i warto poznać kilka przydatnych wskazówek, które pomogą nam uniknąć podstawowych błędów.

1. Jak przygotować paznokcie do nałożenia lakieru?

Podstawową czynnością przed przystąpieniem do malowania paznokci jest ich odpowiednie przygotowanie. Dlatego w miejscu, gdzie będziesz wykonywać zabieg, przygotuj sobie akcesoria takie jak zmywacz do paznokci, miska z ciepłą wodą, mydło, ręcznik, odpowiedni pilnik, patyczek do odsuwania skórek, cążki, płyn zmiękczający skórki oraz polerka do paznokci.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Na wstępie usuń z powierzchni paznokci pozostałości poprzedniego lakieru. W tym celu zastosuj zmywacz. Według własnych preferencji dokładnie opiłuj płytkę paznokcia na dowolny, wybrany przez siebie kształt. Pamiętaj o tym, aby pilnik prostopadle przylegał do płytki paznokci. Dzięki temu unikniesz ich późniejszego rozwarstwiania. Następnie do miski z ciepłą wodą dodaj odrobinę mydła i zanurz w niej całe dłonie na okres około 5-10 minut. Po wyciągnięciu dłoni z kąpieli wodnej nałóż na powierzchnię skórek specjalny preparat je zmiękczający. Możesz teraz przystąpić do zabiegu odpychania skórek za pomocą specjalnego patyczka. Nadmiar skórek ostrożnie usuń za pomocą cążek. Teraz dokładnie wygładź powierzchnię paznokci za pomocą polerki. Następnie odtłuść paznokcie za pomocą zmywacza. Tak przygotowany paznokieć będzie idealnym podłożem dla lakieru. Dzięki temu lakier będzie się długo trzymać na jego powierzchni i nie będzie odpryskiwać.

2. Jak malować paznokcie?

Przed przystąpieniem upewnij się, że pomieszczenie, w którym będziesz malować paznokcie jest dobrze wentylowane bądź możesz otworzyć w nim okno. Opary środków do malowania paznokci mogą być szkodliwe – dlatego lepiej unikać ich wdychania.

Wybierz swój ulubiony lakier do paznokci i chwyć go w obie dłonie, delikatnie pocierając. Dzięki temu lakier odrobinę się rozgrzeje i będzie ci łatwiej aplikować go na paznokcie. Nałóż jedną warstwę lakieru na płytkę paznokci. Nakładając go, kieruj się od skórek w kierunku zewnętrznej części paznokci. Po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy lakieru nałóż kolejną. W momencie, gdy druga warstwa lakieru całkowicie wyschnie, nałóż na jego powierzchnię specjalny bezbarwny lakier utrwalający. Odczekaj, aż ostatnia warstwa lakieru wyschnie. Przez około 1 godzinę unikaj wykonywania różnych czynności, aby zabezpieczyć swoje „dzieło” przed uszkodzeniem.

Wiosna to najwyższa pora na zdobienie swoich paznokci pięknymi kolorami lakierów. Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, nie będziesz miała żadnych problemów z malowaniem paznokci i będziesz miała piękne i zadbane dłonie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
    i bądź na bieżąco!