Trwa ładowanie...

Jak zrobić warkocz?

Avatar placeholder
25.11.2014 14:38
Jak zrobić warkocz?
Jak zrobić warkocz?

W wielu krajach plecenie warkoczy jest tradycyjną stylizacją włosów. Zarówno prosta fryzura, jak i skomplikowany warkocz najlepiej prezentuje się na włosach długich i średniej długości. Rozróżniamy dwie podstawowe techniki plecenia warkoczy – pierwsza z nich polega na przeplataniu lewego i prawego pasma nad pasmem środkowym, a druga – pod nim. Liczba przeplatanych pasm warkocza waha się od dwóch części do dziewięciu przy bardziej skomplikowanych fryzurach.

1. Podstawowe rodzaje warkoczy

Do najpopularniejszych rodzajów splotów zaliczamy warkocz angielski, francuski i duński. Każdy z nich wykorzystuje podstawową technikę plecenia warkocza, jednak w przypadku typu francuskiego i duńskiego należy dobrać dodatkowe, czwarte pasmo włosów.

  • Warkocz angielski

Warkocz angielski stał się fryzurą popularną nie tylko wśród obywatelek Wielkiej Brytanii, ale i pozostałych kobiet dbających o schludny wygląd. Jest to bardzo prosty warkocz wykonany z trzech równych pasm włosów. Po zaczesaniu fryzury szczotką do włosów gładko przy szyi, należy podzielić ją na trzy części, po czym na przemian przekładać lewą i prawą część nad środkowym pasmem włosów.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
  • Warkocz francuski

Do wykonania francuskiego warkocza będziesz potrzebowała dodatkowego pasma włosów. Tę popularną fryzurę dla długich włosów spleciesz techniką podobną do tej użytej do wykonania warkocza angielskiego. Podczas zaplatania warkocza francuskiego bierzesz jedno pasmo włosów z linii włosów przy czole i dwa pasma z obu stron (jak w przypadku tradycyjnego warkocza). Gdy wykonujesz elegancką fryzurę, upewnij się, że splot nie jest zbyt ścisły.

  • Warkocz duński

Warkocz duński jest ekwiwalentem warkocza francuskiego, z tym że zamiast krzyżować lewe i prawe pasmo nad pasmem środkowym, włosy splata się od spodu. Do wykonania warkocza duńskiego również będzie potrzebna dodatkowa część warkocza wydzielona z linii włosów przy czole, przeplatająca się z pasmami z obu stron głowy.

2. Fantazyjne warkocze

Jeżeli potrzebujesz bardziej wyszukanej fryzury niż prosty warkocz zbudowany z trzech lub czterech części, wypróbuj wymyślne sploty, takie jak warkocz szwajcarski, warkocz-sznur i warkocz-kłos. Do wykonania wspomnianych fryzur będziesz potrzebowała nieco więcej wprawy i czasu.

  • Warkocz szwajcarski

Do wykonania warkocza szwajcarskiego będziesz potrzebowała dwóch pasm włosów, rozdzielonych na środku głowy tuż przy samym karku. Lewą część włosów należy zapleść w tradycyjny warkocz zbudowany z trzech członów i zabezpieczyć końcówki gumką do włosów. Następnie warkocz trzeba przeprowadzić przez czubek głowy w kierunku prawego ucha i z powrotem do początku splotu. Prawą część włosów należy spleść w ten sam sposób i zawinąć na głowie w odwrotnym kierunku. Na koniec należy połączyć oba warkocze i przymocować wsuwkami, tworząc swego rodzaju koronę z włosów.

  • Warkocz-sznur

Pomimo tego, że ten rodzaj warkocza wygląda na skomplikowany, w rzeczywistości jego splecenie nie zajmuje dużo czasu. Najlepiej wykonać fryzurę po umyciu włosów, zaczynając od związania fryzury w koński ogon. Po zabezpieczeniu fryzury akcesoriami do włosów, np. gumką, należy podzielić ją na dwie równe części. Każdą z połówek powinnaś zakręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara, w taki sposób, aby przypominały sznur. Następnie prawą partię włosów należy ciasno zwinąć w odwrotnym kierunku wokół lewego segmentu włosów. Czynność powinnaś wykonywać dopóty, dopóki nie skręcisz końcówek włosów.

  • Warkocz-kłos

Do wykonania tego rodzaju warkocza złożonego z wielu pasm użyjesz od pięciu do dziewięciu segmentów włosów. Skomplikowana fryzura wymaga dużych pokładów cierpliwości, ponieważ utrzymanie linii warkocza i schludnego wyglądu fryzury jest nie lada sztuką. Z drugiej strony, technika plecenia warkocza-kłosa nie różni się dużo od sposobu wykonania tradycyjnego splotu, czyli lewe i prawe pasmo należy na zmianę przeplatać na przeciwległą stronę warkocza. Na koniec, każdy rodzaj warkocza można zabezpieczyć środkami do stylizacji włosów, najlepiej lakierem utrwalającym.

Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
12345
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze