Jak zrobić warkocz?

W wielu krajach plecenie warkoczy jest tradycyjną stylizacją włosów. Zarówno prosta fryzura, jak i skomplikowany warkocz najlepiej prezentuje się na włosach długich i średniej długości. Rozróżniamy dwie podstawowe techniki plecenia warkoczy – pierwsza z nich polega na przeplataniu lewego i prawego pasma nad pasmem środkowym, a druga – pod nim. Liczba przeplatanych pasm warkocza waha się od dwóch części do dziewięciu przy bardziej skomplikowanych fryzurach.

Podstawowe rodzaje warkoczy

Do najpopularniejszych rodzajów splotów zaliczamy warkocz angielski, francuski i duński. Każdy z nich wykorzystuje podstawową technikę plecenia warkocza, jednak w przypadku typu francuskiego i duńskiego należy dobrać dodatkowe, czwarte pasmo włosów.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

  • Warkocz angielski

Warkocz angielski stał się fryzurą popularną nie tylko wśród obywatelek Wielkiej Brytanii, ale i pozostałych kobiet dbających o schludny wygląd. Jest to bardzo prosty warkocz wykonany z trzech równych pasm włosów. Po zaczesaniu fryzury szczotką do włosów gładko przy szyi, należy podzielić ją na trzy części, po czym na przemian przekładać lewą i prawą część nad środkowym pasmem włosów.

  • Warkocz francuski

Do wykonania francuskiego warkocza będziesz potrzebowała dodatkowego pasma włosów. Tę popularną fryzurę dla długich włosów spleciesz techniką podobną do tej użytej do wykonania warkocza angielskiego. Podczas zaplatania warkocza francuskiego bierzesz jedno pasmo włosów z linii włosów przy czole i dwa pasma z obu stron (jak w przypadku tradycyjnego warkocza). Gdy wykonujesz elegancką fryzurę, upewnij się, że splot nie jest zbyt ścisły.

  • Warkocz duński

Warkocz duński jest ekwiwalentem warkocza francuskiego, z tym że zamiast krzyżować lewe i prawe pasmo nad pasmem środkowym, włosy splata się od spodu. Do wykonania warkocza duńskiego również będzie potrzebna dodatkowa część warkocza wydzielona z linii włosów przy czole, przeplatająca się z pasmami z obu stron głowy.

Fantazyjne warkocze

Jeżeli potrzebujesz bardziej wyszukanej fryzury niż prosty warkocz zbudowany z trzech lub czterech części, wypróbuj wymyślne sploty, takie jak warkocz szwajcarski, warkocz-sznur i warkocz-kłos. Do wykonania wspomnianych fryzur będziesz potrzebowała nieco więcej wprawy i czasu.

  • Warkocz szwajcarski

Do wykonania warkocza szwajcarskiego będziesz potrzebowała dwóch pasm włosów, rozdzielonych na środku głowy tuż przy samym karku. Lewą część włosów należy zapleść w tradycyjny warkocz zbudowany z trzech członów i zabezpieczyć końcówki gumką do włosów. Następnie warkocz trzeba przeprowadzić przez czubek głowy w kierunku prawego ucha i z powrotem do początku splotu. Prawą część włosów należy spleść w ten sam sposób i zawinąć na głowie w odwrotnym kierunku. Na koniec należy połączyć oba warkocze i przymocować wsuwkami, tworząc swego rodzaju koronę z włosów.

  • Warkocz-sznur

Pomimo tego, że ten rodzaj warkocza wygląda na skomplikowany, w rzeczywistości jego splecenie nie zajmuje dużo czasu. Najlepiej wykonać fryzurę po umyciu włosów, zaczynając od związania fryzury w koński ogon. Po zabezpieczeniu fryzury akcesoriami do włosów, np. gumką, należy podzielić ją na dwie równe części. Każdą z połówek powinnaś zakręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara, w taki sposób, aby przypominały sznur. Następnie prawą partię włosów należy ciasno zwinąć w odwrotnym kierunku wokół lewego segmentu włosów. Czynność powinnaś wykonywać dopóty, dopóki nie skręcisz końcówek włosów.

  • Warkocz-kłos

Do wykonania tego rodzaju warkocza złożonego z wielu pasm użyjesz od pięciu do dziewięciu segmentów włosów. Skomplikowana fryzura wymaga dużych pokładów cierpliwości, ponieważ utrzymanie linii warkocza i schludnego wyglądu fryzury jest nie lada sztuką. Z drugiej strony, technika plecenia warkocza-kłosa nie różni się dużo od sposobu wykonania tradycyjnego splotu, czyli lewe i prawe pasmo należy na zmianę przeplatać na przeciwległą stronę warkocza. Na koniec, każdy rodzaj warkocza można zabezpieczyć środkami do stylizacji włosów, najlepiej lakierem utrwalającym.

Patrycja Karpińska, ponad rok temu

Fryzury damskie

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Fryzury damskie - fryzury na długie włosy, komu pasują, włosy krótkie
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 tygodnie temu

13
Artykuły Fryzury damskie - fryzury na długie włosy, komu pasują, włosy krótkie
Fitness i sport

Jak upiąć długie włosy na trening?

Jak upiąć długie włosy na trening?

sprawdza się raczej przy włosach o średniej długości. Warkocz Warkocz pozwala w większym stopniu niż koński ogon kontrolować wszystkie włosy. Możesz (...) stabilizuje całą fryzurę. Pamiętaj również, że długie włosy,...

Fryzury długie

Fryzury na długie włosy - galeria

Fryzury na długie włosy - galeria

. Zdrowe i lśniące włosy przyciągają spojrzenie wielu mężczyzn. Niedbały warkocz wykonuje się tak, jak ten klasyczny, a potem pojedyncze sploty rozsuwa

Dobór fryzury

10 stylowych fryzur na imprezę

10 stylowych fryzur na imprezę

spod kucyka i obwiń wokół podstawy, a następnie przypnij za pomocą wsuwki. Warkocz Warkocze wróciły do łask i są teraz jak najbardziej w modzie (...) - jest to również idealna fryzura na lato. Jak upleść idealny warkocz? podziel...

Fryzury długie

Warkocze wciąż modne

Plecionki i warkocze są kojarzone z latem, z błogim, sielskim, letnim życiem. Jednak nie tylko latem można pleść warkocze. Można śmiało przebierać (...) głowy i z pomysłem. Hitem są warkocze plecione...

Dobór fryzury

Świąteczne fryzury

Świąteczne fryzury

Klasyczny warkocz oryginalnie upięty i zrobiony w ciekawy sposób może być wspaniałą świąteczną fryzurą.

Zasady pielęgnacji włosów

Zgłębiamy tajemnice pięknych włosów

Zgłębiamy tajemnice pięknych włosów

upięć Zbyt ciasne wiązanie włosów (warkocz, koński ogon) może doprowadzić do powstania uszkodzeń w obrębie ich struktury. Z tego względu lepiej

Dobór fryzury

Jaką fryzurę wieczorową wybrać?

Jaką fryzurę wieczorową wybrać?

. Hitem ostatnich sezonów są warkocze w różnych wersjach - od zwykłego, poprzez warkocz francuski, aż po kłosa. Warkocz nie zasłania twarzy (...) fryzurę wieczorową można zrobić na...

Cera sucha

Jak sprawić, aby Twoja cera nabrała blasku?

Jak sprawić, aby Twoja cera nabrała blasku?

Ziemista cera Dym papierosowy, przebarwienia i wiele innych czynników może pozbawić Twoją cerę blasku. Czy wiesz, co zrobić, aby znów wyglądała świeżo i promiennie?