Trwa ładowanie...

Jolanta Kwaśniewska otwiera czwarty "Kącik Babci i Dziadka". Wyjątkowa inicjatywa dla seniorów

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier" we współpracy z Centrum Kultury Wilanów przy wsparciu Dzielnicy Wilanów M.St. Warszawy stworzyła czwarty w Polsce "Kącik Babci i Dziadka" w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11 w Wilanowie.

"Kąciki Babci i Dziadka" to inicjatywa Jolanty Kwaśniewskiej realizowana na terenie całej Polski w ramach programu "Oswajanie starości" prowadzonego przez Fundację "Porozumienie Bez Barier". "Kącikowa" koncepcja polega na przeprowadzeniu metamorfozy wydzielonego wnętrza w miejscach otwartych na rzecz Seniorów, której celem jest przywołanie atmosfery domu rodzinnego.

W Polsce powstały już trzy takie miejsca atrakcyjne dla Seniorów i osób odwiedzających, w których starsi ludzie czują się gospodarzami: w DPS Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie oraz w DPS "Leśna Oaza" w Słupsku i w DPS przy ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie, dwa ostatnie powstały dzięki grantowi z Fundacji MetLife. Realizując "Kąciki Babci i Dziadka" zdobyliśmy wiedzę, doświadczenie i pewność, że planowane przez nas działania w istotny sposób zmieniają stosunek społeczeństwa do tej grupy ludzi będących w Domach Pomocy Społecznej.

Zobacz film: "Jak wygląda życie seniora w Polsce?"

Sytuacja polskich seniorów jest tragiczna
Sytuacja polskich seniorów jest tragiczna [7 zdjęć]

Sytuacja polskich emerytów jest bardzo trudna. Opieka geriatryczna w Polsce pozostawia wiele do życzenia,

zobacz galerię

W dniu 09 września 2017 roku odbyła się inauguracja wilanowskiego "Kącika Babci i Dziadka". Uroczystego otwarcia dokonali: Jolanta Kwaśniewska Prezeska Zarządu Fundacji, Ludwik Rakowski Burmistrz Dzielnicy Wilanów oraz Robert Woźniak Dyrektor Centrum Kultury Wilanów. Udało się tego dokonać dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnych środowisk – samorządu, przedsiębiorców, wolontariuszy oraz sponsorów, którzy wsparli powstanie "Kącika". Projekt metamorfozy pomieszczenia w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji wykonały Panie Dr Agnieszka Cieśla oraz Katarzyna Papke-Wojciechowska (PR – Projektowanie). Jeszcze raz wszystkim dziękujemy!

"Kącik" to przyjazna w dobrym klimacie przestrzeń dla osób starszych, która tworzy warunki dla integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej. Jest miejscem otwartym dla przedstawicieli lokalnej społeczności - sąsiadów i okolicznych seniorów, a także przedszkolaków. Mamy ogromną nadzieję, że tak jak w przypadku poprzednich naszych "Kącików Babci i Dziadka", tak i ten wilanowski będzie ośrodkiem więzi międzypokoleniowych jako miejsce ciekawych spotkań, czy wydarzeń kulturalnych.

(fot. Artur Stefaniak) Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej otworzyła miejsce przyjazne seniorom
(fot. Artur Stefaniak) Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej otworzyła miejsce przyjazne seniorom

Udało nam się zaaranżować na nowo przestrzeń oraz dostosować ją do potrzeb Seniorów. "Kącik Babci i Dziadka" nie powstałby, gdyby nie zaangażowanie szeregu firm i ludzi dobrej woli, którzy uruchomili swoją energię i kontakty, by metamorfoza dokonywała się w spektakularny sposób. Dziękujemy bardzo za olbrzymie wsparcie. Sponsorami wilanowskiego "Kącika" zostali: Flügger Sp. z o.o., Nowodvorski Lighting, Euro-net Sp. z o.o., Futerm (Trekassi), Whirlpool Corporation, Vescom Polska Sp. z o.o., PHU KlimaMika Agnieszka Mika, Dekoria (Franc-Textil sp. z o. o.), Blum Polska Sp. z o.o. Natomiast Partnerami zostali: Fameg Sp. z o.o., Biasov Game Table sp. z o.o., Fabryka Mebli UNIMEBEL Jan Mucha oraz Pan Leszek Kindeusz.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza