Trwa ładowanie...

Koronawirus. Dobitnie pokazał, jak w praktyce wygląda utrata węchu i smaku podczas COVID-19

Ponad 80 proc. zakażonych koronawirusem traci węch i smak. Osobom, które nigdy tego nie doświadczyły, ciężko jest sobie wyobrazić, jak to jest nic nie czuć. Pewien 30-latek postanowił przeprowadzić demonstrację, jedząc cebulę, kwasek cytrynowy i ostre papryczki. Wszystko nagrał.

Zobacz film: "Dr Paweł Grzesiowki tłumaczy, dlaczego ozdrowieńcy nie powinni otrzymać szczepionki w najbliższym czasie"

1. Dzień po dniu relacjonuje COVID-19 na TikToku

Russell Donnelly ze Stanów Zjednoczonych otrzymał dodatni wynik testu na COVID-19. Chorobę przechodził łagodnie, jednak towarzyszyły mu jedne z najbardziej typowych objawów infekcji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, a mianowicie utrata węchu i smaku. Poza tym czuł się dobrze, dlatego od początku choroby mógł relacjonować jej przebieg na TikToku.

Russel nagrał cykl filmów, w których opowiada o swoich objawach. Cieszą się ogromną popularnością, a niektóre z nich obejrzało już kilkanaście milionów osób.

2. Pokazał, co oznacza utrata węchu i smaku

Mężczyzna postanowił spróbować uświadomić obserwującym jego profil - a przede wszystkim niedowiarkom i antycovidowcom - że utrata smaku i węchu to bardzo realny objaw i że dla osoby, która ich doświadcza, nic nie pachnie, ani nie smakuje.

Na filmie zamieszczonym poniżej widzimy, jak Russel konsumuje bardzo ostre i kwaśne produkty, jak choćby cebula, kwasek cytrynowy, pasta czosnkowa czy musztarda. Mężczyzna zajada się "ostrościami" bez żadnego grymasu na twarzy. Po zjedzeniu każdego z tych produktów mówi: "Nothing" ("Nic") - nie czuje smaku.

Russel podzielił się też z obserwatorami innymi pozycjami ze swojej diety. Wśród nich były tzw. słoiczki dla niemowląt czy sardynki.

Tak właśnie czują się chorzy na COVID-19, którzy stracili węch i smak. Na szczęście u większości pacjentów zmysły te wracają do normalności. U jednych szybciej, u innych wolniej.

@rustardlikemustarda>

##covid19a> title="fyp" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/fyp">##fypa> title="myhobby" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/myhobby">##MyHobbya> title="fineart" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/fineart">##finearta>p> ="_blank" title="♬ original sound - rustardlikemustard" href="https://www.tiktok.com/music/original-sound-6892516916871613190">♬ original sound - rustardlikemustarda> section> blockquote>

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.