Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Lakier hybrydowy - charakterystyka, manicure krok po kroku, zalety

Lakier hybrydowy - charakterystyka, manicure krok po kroku, zalety
Lakier hybrydowy - charakterystyka, manicure krok po kroku, zalety

Każda kobieta marzy o pięknych i zadbanych paznokciach. Odsetek osób malujących paznokcie jest naprawdę ogromny. Trudno się dziwić, że każdej z nas zależy na tym, aby lakier zdobiący nasze paznokcie utrzymywał się na ich powierzchni jak najdłużej. Istnieje wiele metod manicure’u i pedicure’u. Ostatnio nowością stało się stosowanie lakieru hybrydowego do paznokci. Czy rzeczywiście lakier hybrydowy jest trwalszy niż zwykły, tradycyjny lakier?

spis treści

1. Lakier hybrydowy - charakterystyka

Mówi się, że po wykonaniu hybrydowego manicure’u lakier nie rozmazuje się, nie odpryskuje i nie pęka. Tajemnicą lakieru hybrydowego są specjalistyczne preparaty do malowania paznokci, które posiadają właściwości zwykłego lakieru do paznokci oraz światłoutwardzalnego żelu.

2. Lakier hybrydowy - manicure krok po kroku

Wykonanie hybrydowego manicure'u krok po kroku jest trochę czasochłonne. Każda warstwa hybrydowego lakieru jest utwardzana pod specjalną lampą UV. Efektem końcowym są pięknie pomalowane paznokcie.

Zobacz film: "Manicure - żele hybrydowe"

Efekt hybrydy na paznokciach po zastosowaniu lakieru hybrydowego utrzymuje się około 14 dni bez żadnej skazy. Technika wykonywania hybrydowego manicure paznokci jest bardzo podobna do każdej innej.

Na wstępie należy w odpowiedni sposób przygotować paznokcie, które muszą być dokładnie oczyszczone, a na ich powierzchni nie mogą być widoczne ślady starego lakieru. Ważne jest również to, aby płytka paznokcia była dokładnie odtłuszczona za pomocą zmywacza.

Oczywiście to nie wszystko, bo kosmetyczka tradycyjnie nadaje płytce paznokcia odpowiedni kształt i wycina skórki ją okalające.

Po dokładnym wykonaniu wyżej wymienionych czynności specjalista rozpoczyna nakładanie na paznokieć specjalnych lakierów hybrydowych, tj. bazy, koloru i utwardzacza.

Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru hybrydowego, jaką jest baza, dłonie umieszcza się pod lampą UV, która ją utwardza. Wystarczą jedynie dwie minuty. Po upływie tego czasu kosmetyczka nakłada kolejną, kolorową warstwę lakieru hybrydowego.

Manicure - żele hybrydowe
Manicure - żele hybrydowe

Aplikacja żelu hybrydowego na paznokcie cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem klientek salonów

zobacz galerię

Ponownie dłonie należy umieścić pod światłem lampy UV, aby warstwa została całkowicie utwardzona. Na koniec nakładana zostaje warstwa utwardzająca, która utrwala efekt końcowy.

Ponownie wystarczają jedynie dwie minuty, aby wierzchnia warstwa została całkowicie utrwalona. Taki zabieg nakładania lakieru hybrydowego wcale nie trwa dużo dłużej niż tradycyjny manicure.

3. Lakier hybrydowy - zalety

Po wykonaniu manicure'u hybrydowego paznokci nie musisz oszczędzać dłoni aż do momentu, gdy lakier całkowicie wyschnie. Bezpośrednio po zabiegu lakier hybrydowy jest utwardzony i nie ma potrzeby unikania zwykłych domowych czynności.

ZOBACZ TAKŻE:

Największą zaletą lakieru hybrydowego jest fakt, że można od razu wrócić do domu i zająć się zwykłymi obowiązkami.

Paznokcie z hybrydą są gładkie i niesamowicie lśniące. Kolor pokrywający lakier hybrydowy jest rozprowadzony równomiernie i na płytce paznokcia niewidoczne są skazy w postaci pęcherzyków powierza, pęknięć czy odprysku lakieru.

Efekt hybrydy utrzymuje się bardzo długo. Dopiero w momencie naturalnego wzrostu paznokci widoczna zaczyna być ich część niepokryta lakierem hybrydowym. Z tego względu hybrydowy manicure ponawia się dopiero po upływie około 2-3 tygodni.

Lakier hybrydowy możesz całkowicie usunąć jedynie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Nie zrobisz tego sama w warunkach domowych. Plusem jest to, że zabieg ten nie wpływa niekorzystnie na paznokcie i nie niszczy ich.

Hybrydowy manicure to idealna alternatywa dla osób, które kochają pomalowane paznokcie i chciałyby cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem przez długi czas.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze