Trwa ładowanie...

Ma 30 lat i choruje na Alzheimera. Tak jak jego ojciec

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zdrowy mężczyzna. 30-letni Daniel Bradbury cierpi jednak na chorobę Alzheimera. Odziedziczył ją po ojcu. A po nim schorzenie odziedziczą prawdopodobnie jego dzieci.

Zobacz film: "To może być przełom w diagnozie Alzheimera"

Ojciec Daniela zmarł w wieku 36 lat. Cierpiał na chorobę Alzheimera. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, czy chłopak również na nią zapadnie.

Kiedy jednak u Daniela zaczęły pojawiać się pierwsze symptomy zaburzenia, postanowił pójść do lekarza. Diagnoza była jednoznaczna. Lekarze nie widzieli szans na długie życie. Zasugerowali, że umrze w tym samym wieku, co jego ojciec. Dali mu kilka lat i uznali Daniela za jednego z najmłodszych pacjentów w Wielkiej Brytanii, który cierpi na chorobę Alzheimera.

1. Zachorują także dzieci?

Daniel jest ojcem 18-miesięcznych bliźniąt o imionach Lola i Jasper. Niestety, lekarze twierdzą, że dzieci odziedziczą schorzenie po ojcu. Ryzyko jest 50-procentowe.

Zobacz także:

"Jesteśmy zszokowani tą diagnozą” - przyznaje Jordan Evans, dziewczyna Daniela i matka jego dzieci w rozmowie z "Daily Mail". "Szczególnie trudno jest pogodzić się z faktem, że zachorować mogą także nasze dzieci" - dodaje.

Daniel ma 30 lat
Daniel ma 30 lat (screen z dailymail.co.uk)

Mężczyzna cierpi na zaniki pamięci, ma problemy z równowagą i koncentracją. Objawy zaczęły nasilać się po narodzinach dzieci.

2. Życie z wyrokiem

Dziś Daniel żyje w oczekiwaniu na pogorszenie się swojego stanu. Chciałby zrobić wszystko, by jego dzieci go pamiętały. "Staram się nie myśleć o chorobie, żyję z dnia na dzień. Ale nie wiem, ile mam czasu. Wiem, że chciałbym spędzić go ze swoimi dziećmi" - mówi.

Daniel odziedziczył chorobę po ojcu
Daniel odziedziczył chorobę po ojcu (dailymail.co.uk)

Chcąc zatrzymać czas i wspomnienia, Daniel i Jordan planują wycieczkę do Disney World. Boją się, że to może być ich ostatnia wspólna podróż.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.