Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Tomasz Nęcki

Mezoterapia - charakterystyka, rodzaje, korzyści

Avatar placeholder
23.04.2021 12:00
Zabieg kosmetyczny, jakim jest mezoterapia, cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet
Zabieg kosmetyczny, jakim jest mezoterapia, cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet (123rf.com)

Walka z upływającym czasem o jędrną skórę i młody wygląd jest nierówna, ale nie niemożliwa. Mezoterapia jest jedną z propozycji, którą osoby dbające o urodę mogą wykorzystać. Trzeba jednak pamiętać, by odpowiednio przygotować się do zabiegu.

spis treści

1. Co to jest mezoterapia

Mezoterapia to odmładzający, niechirurgiczny zabieg, polegający na dostarczeniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. Wykonuje się go w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Dzięki mezoterapii do każdej warstwy skóry mogą dostać się substancje działające aktywnie np. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, pierwiastki śladowe itp. Dzięki czemu następuje bardzo szybka i skuteczna rewitalizacja skóry.

Dłonie starzeją się najszybciej - biorąc pod uwagę skórę całego ciała. Są nieustannie narażone na działanie promieni słonecznych, mrozu. Ponadto zła pielęgnacja skóry oraz jej brak może być przyczyną pękania skóry na dłoniach. Zatem dbanie o dłonie jest niezmiernie ważne, zwłaszcza w przypadku kobiet o delikatnej skórze.

Zobacz film: "Mezoterapia szyi"

Zabieg mezoterapii ma na celu nawilżyć suchą skórę dłoni oraz przywrócić im zdrowy wygląd. Skóra pod wpływem składników atmosferycznych ulega odwodnieniu, pomarszczeniu. Pojawiają się na niej plamy starcze oraz dochodzi do pękania skóry na dłoniach.

Najczęstsze przeciwwskazania do mezoterapii:

  • alergia,
  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • opryszczka,
  • zażywanie leków przeciwzakrzepowych lub przeciwnowotworowych.

2. Jakie są rodzaje mezoterapii

Mezoterapia bezigłowa polega na wtłaczaniu leczniczych substancji w głąb skóry właściwej za pomocą fal radiowych. Zabiegi mezoterapii bezigłowej można łączyć z mikrodermabrazją lub z zabiegami mezoterapii klasycznej (igłowej). Aby ten rodzaj mezoterapii przyniósł rezultaty, należy powtarzać go około 3 do 4 razy.

Dermatologia estetyczne – fakty i mity
Dermatologia estetyczne – fakty i mity [7 zdjęć]

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej rośne z roku na rok - zarówno wśród Polek, jak i

zobacz galerię

Bezigłowa mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego zapewnia skuteczne efekty. Podczas zabiegu można łączyć kwas hialuronowy ze stężoną witaminą C lub retinolem oraz innymi substancjami działającymi liftingująco. Urządzenie do mezoterapii bezigłowej łączy w sobie metody regeneracji suchej skóry.

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny inwazyjny, z użyciem igły, co za tym idzie bardziej nieprzyjemnym w odczuciach i kosztowniejszym niż mezoterapia bezigłowa. Polega na wstrzykiwaniu różnego rodzaju koktajli odżywczych, sporządzonych z substancji odżywczych i regenerujących lub kwasu hialuronowego. W skład takiej dawki wchodzą również: witaminy, mikroelementy, kwasy nukleinowe, etc.

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu płytko pod skórę substancji leczniczych. Preparat wstrzykuje się szybkim, precyzyjnym nakłuciem. Miejsce poddawane zabiegowi jest uprzednio znieczulone specjalną maścią. Warto wiedzieć, że przez trzy tygodnie przed mezoterapią igłową nie można przyjmować leków rozrzedzających krew. Po zabiegu mezoterapii mogą pojawić się siniaki różnej wielkości oraz wybroczyny. W pierwszych miesiącach kuracji zalecany jest jeden zabieg przynajmniej raz w tygodniu, a później raz na miesiąc dla potrzymania efektu.

Zobacz także:

3. Jakie korzyści przynosi mezoterapia

Zabieg kosmetyczny, jakim jest mezoterapia, cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet. Mezoterapia dłoni ma działanie liftingująco-odmładzające, wpływa na odmłodzenie skóry dłoni, napięcie zwiotczałej skóry oraz odżywienie i nawilżanie. Zabieg kosmetyczny można stosować nie tylko na dłonie, ale także na twarz i inne części ciała. Mają one różne działanie i skuteczność. Mezoterapię wykorzystuje się również jako zabieg wyszczuplający, który wspomaga rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych. Niezłe efekty uzyskuje się też, stosując mezoterapię jako jedną z metod pobudzających wzrost włosów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze