Przejdź na WP

Mezoterapia - charakterystyka, rodzaje, korzyści

Mezoterapia to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Mezoterapia polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Dłonie starzeją się najszybciej - biorąc pod uwagę skórę całego ciała. Są nieustannie narażone na działanie promieni słonecznych, mrozu. Ponadto zła pielęgnacja skóry oraz jej brak może być przyczyną pękania skóry na dłoniach. Zatem dbanie o dłonie jest niezmiernie ważne, zwłaszcza w przypadku kobiet o delikatnej skórze.

Zobacz film: "Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu"

spis treści

1. Mezoterapia - charakterystyka

Zabieg mezoterapii stanowi jedną z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Dzięki mezoterapii do każdej warstwy skóry mogą dostać się substancje działające aktywnie np. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, pierwiastki śladowe itp. Dzięki temu następuje bardzo szybka i skuteczna rewitalizacja skóry. Zabieg mezoterapii ma na celu nawilżyć suchą skórę dłoni oraz przywrócić im wygląd. Skóra rąk pod wpływem składników atmosferycznych ulega odwodnieniu, pomarszczeniu. Pojawiają się na niej plamy starcze oraz dochodzi do pękania skóry na dłoniach.

Najczęstsze przeciwwskazania do mezoterapii:

2. Mezoterapia - rodzaje

Mezoterapia bezigłowa polega na wtłaczaniu leczniczych substancji w głąb skóry właściwej za pomocą fal radiowych. Zabiegi mezoterapii bezigłowej można łączyć z mikrodermabrazją lub z zabiegami mezoterapii klasycznej (igłowej). Aby ten rodzaj mezoterapii przyniósł rezultaty, należy powtarzać go około 3 do 4 razy.

Dermatologia estetyczne – fakty i mity
Dermatologia estetyczne – fakty i mity [7 zdjęć]

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej rośne z roku na rok - zarówno wśród Polek, jak i...

zobacz galerię

Bezigłowa mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego zapewnia skuteczne efekty. Podczas zabiegu można łączyć kwas hialuronowy ze stężoną witaminą C lub retinolem oraz innymi substancjami działającymi liftingująco. Urządzenie do mezoterapii bezigłowej łączy w sobie metody regeneracji suchej skóry na dłoniach.

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny inwazyjny, z użyciem igły, co za tym idzie bardziej nieprzyjemnym w odczuciach i kosztowniejszym niż mezoterapia bezigłowa. Polega na wstrzykiwaniu różnego rodzaju koktajli odżywczych, sporządzonych z substancji odżywczych i regenerujących lub kwasu hialuronowego. W skład takiej dawki wchodzą również: witaminy, mikroelementy, kwasy nukleinowe, etc.

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu płytko pod skórę substancji leczniczych. Preparat wstrzykuje się szybkim, precyzyjnym nakłuciem. Dłonie są uprzednio znieczulone specjalną maścią. Warto wiedzieć, że przez trzy tygodnie przed mezoterapią igłową nie można przyjmować leków rozrzedzających krew. Po zabiegu mezoterapii dłoni mogą pojawić się siniaki różnej wielkości oraz wybroczyny. W pierwszych miesiącach kuracji zalecany jest jeden zabieg na pękającą skórę dłoni przynajmniej raz w tygodniu, a później raz na miesiąc dla potrzymania efektu.

Zabieg kosmetyczny, jakim jest mezoterapia, cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet
Zabieg kosmetyczny, jakim jest mezoterapia, cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet (123rf.com)

Zobacz także:

3. Mezoterapia - korzyści

Zabieg kosmetyczny, jakim jest mezoterapia, cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet. Mezoterapia dłoni ma działanie liftingująco-odmładzające, wpływa na odmłodzenie skóry dłoni, napięcie zwiotczałej skóry oraz odżywienie i nawilżanie. Zabieg kosmetyczny można stosować nie tylko na dłonie, ale także na twarz i inne części ciała. Mają one różne działanie i skuteczność. Mezoterapię wykorzystuje się również jako zabieg wyszczuplający, który wspomaga rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych. Niezłe efekty uzyskuje się też, stosując mezoterapię jako jedną z metod pobudzających wzrost włosów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy