Trwa ładowanie...

Ministerstwo Zdrowia zamknęło infolinię dotyczącą zamienników leków

Nie można już dzwonić na specjalną infolinię o tańszych zamiennikach leków. Ministerstwo Zdrowia zakończyło jej działanie. Powód? Zbyt małe zainteresowanie wśród pacjentów.

Infolinia, na której można było uzyskać informacje o tańszych odpowiednikach przepisywanych leków, uruchomiona została 28 marca 2014 roku. Działała do 31 grudnia 2015 roku.

Miała za zadanie upowszechnić wiedzę o możliwości zamiany leków oraz poszerzyć i ułatwić pacjentom dostęp do fachowej informacji na ten temat.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

Jak stwierdził resort, informując wczoraj o liwkidacji infolinii, wydawanie przez aptekarzy tańszych odpowiedników leków refundowanych umożliwia pacjentom dostosowanie – w całkowicie bezpieczny i zgodny z prawem sposób – farmakoterapii zleconej przez lekarza do ich możliwości finansowych.

Informacji udzielali farmaceuci siedem dni w tygodniu pod numerem 22 123 98 00.

Infolinia przestała działać 1 stycznia 2016 roku.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Ministerstwo Zdrowia zamknęło infolinię dotyczącą zamienników leków
Ministerstwo Zdrowia zamknęło infolinię dotyczącą zamienników leków (Źródło: 123rf)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza