Trwa ładowanie...

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu. Kriolipoliza będzie hitem 2018 roku

 Magdalena Bury
17.05.2023 16:15
Kriolipolizę stosuje się coraz częściej
Kriolipolizę stosuje się coraz częściej (Instagram @instytut_adamowicz)

Wraz z nowym rokiem wielu z nas postanawia więcej ćwiczyć, mniej jeść i lepiej wyglądać. Zamiast wyczerpujących treningów i katorżniczych diet może warto postawić na tegoroczny hit – krolipolizę, czyli nieinwazyjne i bezbolesne usuwanie tłuszczu? Sprawdziliśmy, na czym polega ten zabieg.

spis treści

1. Nowy trend 2018

W raporcie przygotowanym przez Facebook jasno widać, co będzie w tym roku trendy. Chodzi o kriolipozę – zamrażanie komórek tłuszczowych. Zabieg ten sprawia, że chudniemy bez przymusu ćwiczeń i innych wyrzeczeń. Nie jest to jednak zabieg chirurgiczny, wszystko tutaj dzieje się bezboleśnie i nieinwazyjnie.

Kriolipoliza jest coraz częstszym zabiegiem
Kriolipoliza jest coraz częstszym zabiegiem (Instagram @instytut_adamowicz)
Zobacz film: "Schudła 80 kg. Teraz nienawidzi wyglądu swojej skóry"

Na czym polega?

- Kriolipoliza polega na przyłożeniu do ciała głowicy, dzięki której schładzamy je początkowo do 5-7 stopni Celsjusza. Następnie, schładzamy je z każdym kolejnym stopniem, aż do 0 stopni Celsjusza. Ciało jest zassane, dzięki czemu w naszych komórkach pojawia się stan zapalny. Uspokajamy jednak, że nie jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Efektem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, która jest wydalana z organizmu – tłumaczy Aleksandra Buczek z WellnessPRO Club w Lublinie.

2. Kriolipoliza dla wszystkich?

Zabieg stosuje się w zależności od osoby kilka razy w odstępie czasowym, najlepiej co 4-5 tygodni. Czy każdy może z niego skorzystać?

- Istnieje wiele przeciwwskazań do kriolipolizy, np. przeziębienie. Wszystko po to, by nie rozchorować się jeszcze bardziej. Dodatkowo przez ten czas, gdy powtarzamy zabieg, warto pić dużo wody. Poleca się również zastosować delikatną dietę tak, by nie obciążać jeszcze bardziej wątroby – dodaje Aleksandra Buczek.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są również choroby przewlekłe, np. cukrzyca oraz nowotwory, otyłość, rozrusznik serca bądź inne metalowe implanty.

Po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona, a nam jest zimno. Skutkiem kriolipolizy jest jednak zmniejszenie, a nawet całkowita likwidacja cellulitu. Ci, którzy z niej korzystają, uważają, że warto pocierpieć, by cieszyć się takimi efektami. Coraz więcej osób wrzuca do sieci zdjęcia z kriolipolizy.

Ceny zabiegu są różne, w zależności od miasta. W Lublinie jeden zabieg kriolipolizy kosztuje ok. 150 zł, w Warszawie – ok. 300 zł.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze