Trwa ładowanie...

Pakiety medyczne premią dla pracowników

Bezgotówkowe dodatki do wynagrodzenia to coraz popularniejsza forma nagradzania i motywowania pracowników. Miejsce świątecznej paczki zajęły pakiety medyczne, ubezpieczenia na życie, karnety na siłownię i dopłaty do wyżywienia. Jakie bonusy najbardziej cenimy? Kto najbardziej korzysta na takich premiach?

spis treści

1. Zdrowie w cenie

Z badań wynika, że polscy pracownicy doceniają dodatki do pensji i coraz częściej zwracają na nie uwagę, podejmując nową pracę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, pracodawcy oferują wiele benefitów, by przyciągnąć i zatrzymać najlepszych pracowników.

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

Wśród najbardziej cenionych dodatków są pakiety medyczne, obejmujące bezpłatną prywatną opiekę medyczną. Przy polskim systemie opieki zdrowotnej nie należy się dziwić, że tak bardzo pożądamy łatwego dostępu do lekarzy rodzinnych, specjalistów i badań. Często z pakietu medycznego do wybranych prywatnych placówek mogą korzystać również bliscy pracownika, co jest dodatkową korzyścią. Pracodawcy coraz częściej zapewniają zatrudnionym również ubezpieczenie na życie.

Popularnym dodatkiem do pensji są karnety na siłownię, zajęcia fitness czy basen. Zdrowy styl życia staje się coraz modniejszy, dlatego chętnie korzystamy z darmowej możliwości pracy nad sylwetką i formą. W niektórych firmach pracodawcy proponują również dopłaty do zdrowych posiłków oraz zapewniają bezpłatne masaże w miejscu pracy.

2. Opłacalna inwestycja

Miejsce służbowej komórki, laptopa i samochodu, które są narzędziami pracy, zajmują więc dodatki służące naszemu zdrowiu. Dbałość o kondycję i stan zdrowia przynosi korzyści nie tylko pracownikom, ale również pracodawcom. Dobre samopoczucie przekłada się na lepszą i bardziej wydajną pracę. Właśnie dlatego pracodawcy nie traktują już premii jako dodatkowych kosztów, ale raczej jako inwestycję. Profity sprawiają, że rośnie motywacja do pracy, zaangażowanie i lojalność wobec firmy. Atrakcyjność dodatków przyciąga wykwalifikowanych specjalistów, dla których samo wynagrodzenie nie jest jedynym powodem podjęcia danej pracy. Lokata w zdrowie okazuje się więc opłacalna dla obu stron.

Prywatna opieka medyczna i karnety fitness to mile widziane premie, które coraz częściej uwzględniamy, szukając nowej pracy. Zainteresowanie pakietami medycznymi to znak, że mamy coraz większą wiedzę i świadomość na temat zdrowego stylu życia oraz dbamy o siebie.

Treść artykułu jest całkowicie niezależna. Znajdują się w nim linki naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza