Trwa ładowanie...

Podsumowanie akcji „Testujemy produkty prOVag żel®”

Artykuł sponsorowany

Tegoroczne wakacje upłynęły na portalu abcZdrowie.pl pod znakiem troski o zdrowie intymne kobiet. Na przełomie lipca i sierpnia na łamach serwisu prowadzona była bowiem akcja testowania preparatu prOVag żel®. Chęć udziału w teście zgłosiły aż 1952 kobiety, które wypełniły ankietę rekrutacyjną zamieszczoną na forum abcZdrowie.pl. Z tej licznej grupy wyłoniono 30 testerek, które otrzymały preparat prOVag żel® i stosowały go przez 14 dni, opisywały one swoje wrażenia w wątku konkursowym. Dla autorek trzech najciekawszych opinii przygotowane zostały nagrody w postaci bonu o wartości 100 PLN na zakupy w sklepach stacjonarnych Esotiq.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

1. Jak często zapadamy na infekcje intymne?

Badanie potwierdziło, że problem infekcji intymnych jest niestety bardzo powszechny. Jak wynika z ankiet, aż 65% kobiet odczuwa niedyspozycje intymne (takie jak upławy, szczypanie, pieczenie okolic intymnych) średnio co 2–3 miesiące! Niemal 30% kobiet zmaga się z infekcjami średnio raz na pół roku, a tylko 7% badanych dotychczas nigdy nie odczuwało dolegliwości intymnych lub doświadczało ich raz w roku lub rzadziej.

Do symptomów zakażenia intymnego, które najczęściej wymieniały ankietowane, należą: pieczenie lub świąd okolic intymnych, upławy oraz brzydki zapach. Po wystąpieniu tych objawów 44% kobiet udaje się do apteki i prosi farmaceutę o pomoc w doborze stosownego preparatu; 21% szuka informacji na temat infekcji w Internecie i próbuje leczyć się samodzielnie; a mniej niż 1% decyduje się na natychmiastową konsultację z ginekologiem.

Na podstawie odpowiedzi respondentek można stwierdzić, iż większość z nich nie bagatelizuje problemów ze zdrowiem intymnym i aktywnie szuka ich rozwiązania. Niestety bardzo niski odsetek pań uznaje za stosowne skonsultowanie swoich dolegliwości z lekarzem.

2. Jak radzimy sobie z infekcjami intymnymi?

Zdaniem kobiet w leczeniu infekcji intymnych kluczowe znaczenie ma stosowanie odpowiednich preparatów do higieny intymnej. Poza podstawową higieną kobiety sięgają też po środki farmakologiczne: 33% ankietowanych korzysta z preparatów aptecznych dostępnych bez recepty i nie konsultuje się w tej sprawie z lekarzem, a 22% badanych decyduje się na zażywanie leków przy niemal każdej infekcji.

Mimo iż większość ankietowanych zadeklarowała zainteresowanie domowymi sposobami leczenia infekcji intymnych, zaskakująco wysoki odsetek kobiet (około 15%) nie potrafił wymienić żadnej metody łagodzenia objawów zakażeń. Wśród najczęstszych odpowiedzi padały: „rumianek” (prawie 18% odpowiedzi), „nasiadówki” (14,5%), „właściwa higiena intymna” (10%), „jogurty” (prawie 6%), „probiotyki” (3%), „zioła” (prawie 5%), „irygacje” (3%) oraz „idę do apteki” (3%).

Odpowiedzi ankietowanych pokazują, że ich skojarzenia dotyczące domowego leczenia infekcji idą w dobrym kierunku. Niepokojący jest jednak fakt, iż wiele kobiet nie potrafiło udzielić żadnej odpowiedzi na to pytanie. Można więc domniemywać, że z wyjątkiem garstki, która konsultuje wszystkie niepożądane objawy z ginekologiem, wysoki odsetek młodych Polek lekceważy dolegliwości wskazujące na obecność stanu zapalnego.

3. Co testerki sądzą na temat preparatu prOVag żel®?

Około 1/4 testerek stosowała prOVag żel® w nadziei na złagodzenie podrażnień w okolicach intymnych. Tyle samo kobiet liczyło na skuteczną ochronę przed nawrotem infekcji intymnych. Po 14 dniach stosowania preparatu prOVag żel® aż 80% kobiet zanotowało poprawę nawilżenia okolic intymnych, a u 90% pań doszło do złagodzenia podrażnień. Testerki były zadowolone także z zapachu produktu – określały go jako przyjemny i delikatny. Chwaliły również wygodne opakowanie preparatu prOVag żel®. Wiele kobiet zadeklarowało chęć stosowania testowanego produktu na co dzień, w celach profilaktycznych.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza