Trwa ładowanie...

Polska szczepionka na koronawirusa. Rząd odrzucił wniosek o dofinansowanie badań (WIDEO)

Rząd odrzucił wniosek prof. Andrzeja Mackiewicza o dofinansowanie polskich badań nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Chociaż naukowcy podnoszą ten problem do lat, to finansowanie nauki w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Prof. Andrzej Mackiewicz wspólnie z grupą naukowców z Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pracuje nad stworzeniem szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2. Niestety, okazuje się, że problemem mogą okazać się pieniądze, gdyż do tej pory badania były finansowane przez uczelnię oraz z prywatnych zasobów prof. Mackiewicza.

Czy rząd zamierza wesprzeć naukowców? Jak mówił w programie "Newsroom" wybitny onkolog i immunolog - jego wniosek został odrzucony, a odpowiedź, którą dostał była bardzo lakoniczna i niezrozumiała.

Ile pieniędzy potrzeba, aby szczepionka weszła w fazę badań klinicznych?

WIĘCEJ W WIDEO

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza