Odkryto niezwykłe właściwości jednego ze składników pieprzu

Naukowcy przekonują, że odnaleźli cudowny środek odchudzający. Okazuje się, że mamy go na wyciągnięcie ręki – znajduje się niemal w każdej kuchni.

Ulubiona przyprawa wielbicieli pikantnych potraw, czyli pieprz, została wzięta pod lupę przez naukowców ze Stanów Zjednoczonych, którzy postanowili bliżej przyjrzeć się jednemu z jej składników, a mianowicie piperynie.

Zdrowotne właściwości tego związku obecnego w zewnętrznej warstwie owoców pieprzu od setek lat są znane i cenione przez mieszkańców Indii. Tamtejsi medycy stosują ją jako naturalną broń przeciwko dolegliwościom ze strony układu trawiennego, a także jako skuteczny środek uśmierzający różnego pochodzenia bóle.

Zobacz film: "Sól w diecie - ile można spożywać?"

Jak udowodniły wyniki badań, jej wpływ na organizm jest jednak znacznie szerszy. Dowiedziono, że piperyna przyspiesza obieg krwi w organizmie i wpływa na wzrost temperatury ciała, dzięki czemu poprawia pracę układu metabolicznego. Na tym jednak nie koniec.

Substancja ułatwia wydzielanie soków żołądkowych, usprawniając trawienie, a w dodatku stymuluje produkcję adrenaliny i przyspiesza rozkład białek. Uniemożliwiając dodatkowo tworzenie się nowych komórek tłuszczowych, staje się, w opinii ekspertów, skutecznym, a co ważniejsze, bezpiecznym i w pełni naturalnym środkiem odchudzającym, który może wspomóc walkę z zaawansowaną nadwagą i otyłością.

Warto dodać, że piperyna wspomaga także funkcjonowanie układu odpornościowego, spowalnia tempo procesów starzenia poprzez usuwanie wolnych rodników, a także pozytywnie wpływa na samopoczucie, zapobiegając wystąpieniu stanów depresyjnych.

Odkryto niezwykłe właściwości jednego ze składników pieprzu
Odkryto niezwykłe właściwości jednego ze składników pieprzu ( Zdjęcie pieprzu / Shutterstock )

Niestety, samo dodawanie zwiększonych ilości pieprzu do potraw nie wystarczy, by móc cieszyć się odchudzającymi właściwościami tego niezwykłego składnika. Skuteczność warunkuje przyjmowanie go w postaci wyekstraktowanej, jako suplementu.

Nie osiągniemy jednak wymarzonej sylwetki bez prawidłowo zbilansowanej i zdrowej diety oraz systematycznej aktywności fizycznej. Piperynę należy traktować jako wzbogacenie naszego jadłospisu, a nie magiczny środek na odchudzanie. Nie zapominajmy, że jedynie nasza wytrwałość, motywacja i wiedza na temat prawidłowego odżywiania gwarantują sukces.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy