Trwa ładowanie...

Schudnij i ciesz się seksem!

Prawdą jest, że problemy z erekcją w większości przypadków można obejść dzięki zażyciu znanej wszystkim niebieskiej pigułki. Niestety, takie rozwiązanie działa krótko. Dla wielu mężczyzn znalezienie sposobu na długotrwałe rozwiązanie nękającej ich dysfunkcji seksualnej może wymagać wizyty na siłowni i wyrzeczenia się wysokokalorycznych pokarmów. Ostatnie badania naukowe wykazały bowiem, że zrzucenie wagi może znacznie poprawić zdolność mężczyzn do erekcji.

1. Jak nadwaga wpływa na funkcje seksualne?

Waga a satysfakcja z seksu
Waga a satysfakcja z seksu

Ostatnie badania naukowe wykazały, że zrzucenie wagi może znacznie poprawić zdolność mężczyzn do erekcji.

zobacz galerię

Po pierwsze, nadwaga wpływa negatywnie na stan naczyń krwionośnych. Erekcja następuje, gdy naczynia krwionośne penisa rozszerzają się i napełniają krwią. Proces rozpoczyna się, gdy nabłonek naczyń krwionośnych wydziela tlenek azotu – molekuł odpowiedzialny za rozluźnienie otaczających mięśni. Taką zależność wykorzystują tabletki na potencję, które zwiększają produkcję tego tlenku w nabłonku. Mimo niejasności przyczyn naukowcy są pewni, że otyłość prowadzi do zniszczenia nabłonka naczyń krwionośnych. Gdy tkanki nie funkcjonują odpowiednio, do członka nie dociera wystarczająca ilość krwi, mająca podtrzymać erekcję.

Zobacz film: "Seks nie jest celem samym w sobie"

Zaburzenia erekcji mogą być także skutkiem miażdżycy naczyń krwionośnych. Wysokotłuszczowa dieta i brak ćwiczeń prowadzą do zwężenia naczyń krwionośnych oraz miażdżycy. Miażdżyca może doprowadzić do zawału naczyń krwionośnych prowadzących do penisa, podobnie jak dzieje się to w czasie ataku serca.

2. Jak zrzucenie wagi wpływa na erekcję?

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Australii wykazały zależność między spadkiem wagi a zwiększoną zdolnością do osiągnięcia erekcji. Badania przeprowadzono na grupie 31 otyłych mężczyzn cierpiących z powodu cukrzycy. Badani zostali poddani dwumiesięcznemu programowi odchudzającemu obejmującemu niskokaloryczną dietę i ćwiczenia. Okazało się, że mężczyźni, którzy stracili 5-10% masy ciała, odczuwali większy popęd seksualny, a także odzyskali zdolność erekcyjną. Wyniki badań sugerują, że zwiększona aktywność fizyczna i zdrowa dieta mogą przyczynić się do poprawy funkcji seksualnych. Analizy udowadniają także, że otyłości towarzyszy zazwyczaj dysfunkcja erekcji.

Problemy natury seksualnej znacznie obniżają samoocenę, czasem nawet prowadzą do depresji. Zrzucenie kilku kilogramów nie tylko poprawia zdolność do erekcji, ale także zwiększa męskie ego, które jest tak potrzebne w sypialni. Pamiętaj: problemy z erekcją nie zawsze muszą być rozwiązane za pomocą pigułek. Czasem wystarczy po prostu wziąć się za siebie!

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza