Trwa ładowanie...

Stymulacja piersi

Kobiece piersi to strefy erogenne kobiet. Są bardzo dobrze unerwione, toteż wyjątkowo wrażliwe na dotyk. Umiejętna stymulacja piersi potrafi wywołać podniecenie kobiety, a nawet doprowadzić kobietę do ekstazy. Problem tkwi jednak w tym, że większość mężczyzn nie wie, jak dotykać piersi. Każda kobieta lubi inne pieszczoty piersi. Dla niektórych najprzyjemniejsze jest delikatne głaskanie biustu, dla innych lepsze są bardziej intensywne pieszczoty piersi. Wrażliwość kobiecych piersi zależy także od dnia cyklu menstruacyjnego. Dobrym pomysłem dla mężczyzny jest obserwowanie reakcji kobiety na pieszczenie piersi.

spis treści

1. Jak podniecić kobietę?

Zdecydowanie skuteczniejszym sposobem na podniecenie kobiety jest całowanie piersi niż ich dotykanie. Drażnienie piersi ustami lub językiem jest delikatniejsze, a ze względu na wilgotne muśnięcia gwarantuje większe doznania. Dotykanie, głaskanie czy podszczypywanie brodawek również sprawia przyjemność kobiecie, jednak ten sposób stymulacji musi być dostosowany do oczekiwań i pragnień partnerki. Jedne kobiety preferują subtelne i powłóczyste muśnięcia dłoni, inne wolą mocniejsze i dynamiczniejsze czułości. W większości przypadków mężczyźni wykonują zbyt intensywne pieszczoty piersi ze względu na porównanie do własnych doświadczeń. Męska klatka piersiowa, w tym brodawki mężczyzn, nie jest tak czuła, dlatego mężczyźni oddają takie pieszczoty, jakimi sami chcieliby być obdarzeni.

Zobacz film: "Miejsca erogenne [Bez tabu]"

Kobiece piersi
Kobiece piersi

Piersi od wieku były inspiracją rzeźbiarzy, malarzy i wielu innych artystów. Są atrybutem kobiecości,

zobacz galerię

2. Jak dotykać piersi?

Kobieta powinna nauczyć kochanka, jak dotykać jej piersi. Każdy moment podczas współżycia jest dobry, żeby pokazać partnerowi, co się lubi i w jaki sposób należy to prawidłowo robić. Mężczyźni potrzebują wskazówek, dlatego najlepiej jest poprowadzić jego dłoń po piersiach, wskazać ruchy, ich intensywność i drogę, którą powinny wykonywać. Kobieta może także sama pieścić swoje piersi.

Stymulacja piersi to głównie pocieranie i masowanie ich całą dłonią, muskanie sutków i ich okolic jedynie opuszkami palców, delikatne podszczypywanie, rytmiczne uderzanie w same szczyty brodawek kciukami. Można też zaproponować dodatkowe doznania poprzez zanurzanie palca lub ust w winie i zwilżenie nimi brodawek kochanki. Liźnięcie w akompaniamencie z musującym 
i rozgrzewającym działaniem alkoholu spowodują, że brodawki natychmiast pociemnieją 
i stwardnieją. Włączenie różnych alkoholi do stymulacji piersi skłania też do scałowywania ich ze skóry. Idąc za tym przykładem, można zaproponować wodzenie kostką czekolady wokół brodawek lub po całych okręgach piersi. Czekoladę można zastąpić bitą śmietaną, ciepłymi konfiturami, sosami do polewania lodów. Oryginalnym rozwiązaniem jest też stanik z czekolady, ewentualnie same czekoladowe nakładki na brodawki.

Dla niekonwencjonalnych partnerów, idealne pieszczoty piersi to muskanie i łaskotanie sutków żołędzią wzwiedzionego członka. Z pewnością okaże się to bardzo zmysłową metodą, mogącą spowodować orgazm u obu partnerów.

3. Rola zapachu i masażu w grze wstępnej

Pieszczoty piersi są ucztą dla wszystkich zmysłów – wzroku, dotyku, smaku, a także powonienia. Warto przygotować piersi do seksualnego pobudzenia partnera do gry wstępnej zorientowanej na kobiece piersi. Marylin Monroe zdawała sobie świetnie sprawę z wpływu zapachu na podniecenie mężczyzny, toteż zawsze zdecydowanie polecała nakładanie pachnących balsamów i perfum na klatkę piersiową. Twierdziła, że zawsze kładzie się do łóżka odziana tylko w zapach swoich ulubionych perfum o nucie ambry, piżma, kwiatu jaśminu i drzewa sandałowego. Zapach to fantastyczny afrodyzjak, a korzenne wonie rozbudzają umysł i zmysły, sprawiają, że krew szybciej krąży w żyłach. Pobudzony zapachem kochanek z pewnością namiętnie zabierze się do masażu piersi, który może okazać się preludium do bardziej zaawansowanych pieszczot.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Magdalena Boniuk
Umiejętna stymulacja piersi potrafi wywołać podniecenie kobiety, a nawet doprowadzić kobietę do ekstazy.
Umiejętna stymulacja piersi potrafi wywołać podniecenie kobiety, a nawet doprowadzić kobietę do ekstazy. (adobestock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza